HUGO.legal on uus veebiteenus, mis võimaldab abivajajal õigusnõustamist broneerida mõne klikiga. Töö iseõppiva süsteemi arendamisega käib.
Ettevõtte asutaja Artur Fjodorovi sõnul arvavad inimesed tihtilugu, et nende probleem on unikaalne, kuid kogemuse ja süsteemse lähenemise korral on neis olukordades näha kindlaid mustreid. Esimeses arendusetapis suudab juturobot ehk chatbot HUGO käsitleda lihtsamaid perekonnaõiguse küsimusi ja keerulisemate korral suunab teema kiiresti edasi inimjuristile.
TOP küsimused, mida HUGO-lt küsitud
- Kui suur on elatis?
- Kas elatist saab vähendada?
- Mida teha, et elatist saada?
- Kus saab lahutada?
- Kellele jäävad lapsed peale lahutust?
- Ainuhooldusõiguse taotlemine
- Kas elatist peab maksma, kui hooldusõigust ei ole?
- Mis on ühisvara?
- Kinnisvara müük ja lahutamine
- Mis vanuseni peab elatist maksma?
Näidisküsimus:
Olime abielus ja ostsime minu teenitud raha eest maja, naine pole kunagi tööl käinud ega midagi teeninud, kelle oma see maja siis on?
HUGO vastab:
Abielu kestel omandatud vara läheb teie ühisomandisse ja moodustab ühisvara. Abielu kestel omandatud vara on abikaasade ühisvara sõltumata sellest, kelle nimele see on registreeritud või kelle nimel see on ostetud ning reeglina loetakse ühisvara jagamisel abikaasade osad võrdseks.
Ettevõte näeb, et uudne teenus kujundab ümber kogu õigusmaastiku ja muudab põhjalikult õigusteenuse kättesaadavust – nii, nagu tegi seda Uber taksonduses. HUGO.legal peaks võimaldama juristi palgata kiirelt, lihtsalt ja keskmisest turuhinnast poole soodsamalt.
Sel aastal meeskonnaga ühinenud kaasasutajad on Erki Pisuke (operatsioonide juht) ja Märt Pikkani (IT-juht). Täna töötab ettevõttes juba 18 inimest ning juristide võrgustikus on üle 50 valideeritud ning magistrikraadiga juristi.