Uudis

Eestlased hakkavad Jaapani abiga plokiahela kaudu kinnisvara müüma

BitofProperty pakub osalust näiteks Ehitajate teel SpaceCube'is asuvas korteris.Foto: bitofproperty.com

Eestlaste firma BitOfProperty lõi käed Jaapani investeerimispangaga MBK, et hakata ühiselt müüma krüptotehnoloogia abil osalusi kinnisvaraprojektides.

BitOfProperty peakorter asub Singapuris, ent ettevõtte on asutanud eestlased Karl Vään ja Taavi Pettai.

Firma  müüb juba praegu oma platvormi kaudu pisiosalusi Eestis asuvas kinnisvaras. Panustada saab korteriprojektidesse näiteks Telliskivis, Mustamäel ja Juurdeveo tänaval, raha eest lubab firma 6 protsendi kanti jäävat üüritootlust.

Näiteks Ehitajate teel SpaceCube’is pakub firma võimalust soetada osalus ühetoalises korteris, mille ostuhind on 82 000 eurot. Ühe osalusjupi hind on 50 eurot. Korter peaks andma BitofProperty arvestuse järgi üüritulu 450 eurot kuus.

Nüüd plaanitakse aga astuda veel sammu edasi ning asub ühes Jaapani investeerimispangaga muutma varasid plokiahela tehnoloogial töötavateks krüptomüntideks, millega saab turul kaubelda, vahendab Coinbase.

Äri hakkab käima Eesti platvormil

BitOfProperty hakkab äsjase koostöölepingu järgi vastutama kinnisvara omandamise eest ning töötab ühes MBK-ga, et varad müntideks teha.

Müntidega hakatakse kauplema aga Eestis sündinud platvormil Angoo Fintech, mille MBK tänavu mais ära ostis.

Angoo Fintech pidi algselt oma platvormi käivitama augusti lõpus, ent oli sunnitud selle edasi lükkama seoses seadusandlike takistustega, märgib Coinbase.

MBK on ka varem krüptoraha ja plokiahela tehnoloogiaga tegemist teinud. Näiteks 2017. aastal asutas pank ühes Jaapani krüptoturuga BtcBox firma MBK Asia.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.