Uudis

Eestlased saavad alates mai keskpaigast taas Soomes tööl käia või sealt koju tulla

Foto: shutterstock

Soome valitsus hakkab leevendama uue koroonaviiruse levikust tingitud piiranguid, 14. maist alates lubatakse Schengeni sisepiiridel püsiva töösuhtega seotud pendelränne ja muu vajalik liiklus, teatas valitsus esmaspäeval pressikonverentsil.

Eestist pärit töötajad võivad naasta kodumaale ja tulla tagasi Soome, kuid kõigi suhtes kehtib endiselt 14-päevane enesieisolatsiooni nõue.

Mai keskpaigast avatakse ka välised spordi- ja mänguväljakud.

Juunist alates leevendatakse kogunemispiiranguid, lubades praeguse kümne asemel koguneda kuni 50 inimesel. Suurte, rohkem kui 500 inimesega avalike ürituste keeld kehtib juuli lõpuni.

Restorane ja kohvikuid võib teatud piirangutega samuti avada alates juunist. Külastajate turvalisus on kavas tagada näiteks klientide arvu ja lahtiolekuaegade piiramisega.

Juuni alguses avatakse raamatukogud, muuseumid, teatrid, rahvusooper, ujulad, noorte- ja töökeskused. Kaugtöö soovitus on endiselt jõus ning see vaadatakse üle suve lõpus.

Üle 70-aastastele inimestele soovitatakse endiselt füüsiliste kontaktide vältimist võimaluse piires. Sotsiaal- ja tervishoiuasutuste külastamist piiratakse endiselt ja piirangud vaadatakse uuesti üle juuni jooksul.

Keskkoolide, kutsekoolide ja kõrgkoolide piirangud on jõus 13. maini. Seejärel naastakse järk-järgult kontaktõppe juurde. Riiginõukogu siiski soovitab, et neis õppeasutustes jätkuks distantsõpe õppeaasta lõpuni.

Valitsus rõhutas, et koroonaviiruse põhjustatud haiguse oht on endiselt tõsine ja on võimalik, et Soome kogeb veel teist haiguslainet.

Valitsus ütles pressikonverentsil, et hetkel on Soomes koroonaviiruse nakkuskordaja 0,8. Eesmärgiks on see, et teste tehakse palju rohkem kui praegu ja et inimesed pääsevad testi tegema.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.