Uudis

Eestlased tahavd toidukappe kodule lähemale

Kaubakapi kasutamine on tihtipeale mugavam kui kullerteenus.Foto: Shutterstock

StrongPointi tellitud ja uuringufirma Norstat läbiviidud uuringu tulemused näitavad, et eestlaste seas on huvi kaubakappide kasutamise vastu kõrge, kuid soovitakse, et see asuks inimese kodule lähemal, et toitu oleks mugavam kaasa võtta.

„Tulemuste kohaselt oleks 56 protsenti eestlastest huvitatud kaubakapi kasutamisest. See protsent on kolme Balti riigi võrdluses ka kõige kõrgem. 15 protsenti tõi välja, et nad kasutaksid kaubakappi igal juhul ja 56 protsenti, et kasutaksid seda võimalust aeg-ajalt. Siin on kindlasti oluline märkida, et praegu on Eestis võimalik kaubakappi kasutada vaid Tallinnas ja Harjumaal, seega ei ole paljud eestlased saanud veel lahendusega lähemalt tutvuda,“ sõnas StrongPoint Baltikumi tegevjuht Rimantas Mažulis.

Kaubakapi näol on tegemist lahendusega, kus poest tellitud toit saabub kaubakappi ja inimesel on see võimalik endale sobival ajal peale võtta. Toidu värskuse tagamiseks on automaadid külmutusega, et kergelt sulavad või riknevad toidud säiliks. Suuremates linnades näevad need välja nagu tavalised pakiautomaatidega, kuid väiksematesse asulatesse mõeldud kapid on märksa väiksemad, sõltuvalt läheduses elavate ja teenust kasutavate inimeste arvust.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Uuringu kohaselt on kaubakappide vastu huvi kõige kõrgem kuni 44 aastaste seas ning eriti vanusegrupis 25-34, kus 29 protsenti vastanutest kasutaks kaubakappi kindlasti. Siiski on huvi kaubakappide vastu olemas ka vanemaealiste seas, näiteks vanusegrupis 65-74 kasutaks kaubakappi aeg ajalt 55 protsenti.

„Meie kogemus näitab selgelt, et kui inimestel on kaubakapp läheduses, siis tekib neile kiirelt kindel kasutajaskond, mis kasvab jõudsalt. Seega on meie nägemuses loogiline samm, et inimestele on vaja kaubakappe juurde tekitada, et need asuksid kodude lähedal. Lisaks on kaubakapi selge eelis fakt, et toidu kättesaamisel jääb ära igasugune inimkontakt. Kuigi praegu on viiruspandeemia tagasi tõmmanud, eelistavad mõned kliendid sellele vaatamata lahendust, kus nad ei pea ostlemiseks teiste inimestega kokku puutuma,“ sõnas Mažulis.

Mažulise sõnul sobivad kaubakapid väga hästi ka hõredama asustusega piirkondadesse, kus täissuuruses poe ülalpidamine oleks liialt kulukas. Kohalikud elanikud saavad vajalikud toidukaubad siiski enda kodu lähedusest kätte, kuid pood ei pea selleks tegema mahukaid investeeringuid, mis ennast pikas perspektiivis ei õigusta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.