Uudis

E-kaubanduse liidu juht: e-smaspäeva eesmärk on, et kauplused pakuks kuni 30% allahindlust kõigele

E-esmaspäeva soodustused.Foto: kuvatõmmis

Eesti e-poodides on täna allahindluskampaania E-smaspäev, mille raames pakuvad poed korralikke soodustusi. Huvi on väga suur.

Sel korral osaleb aktsioonis 165 e-poodi, eelmisel korral oli neid 148, rääkis e-kaubanduse liidu juht Tõnu Väät Geeniusele. Lisaks on kampaania ka Lätis, kus osaleb 23 e-poodi.

Huvi on tarbijate poolt ülisuur. “Mitmed suured e-poed olid hommikul aeglased ja kuuldavasti oli mõnel täitsa lehe ülevalhoidmisega probleeme,” rääkis Väät.

Pakkumised on tema sõnul keskmiselt 20-30% soodustust. Loe siit, missugused on e-smaspäeva kõige julgemad soodustused, millest tasub veel enne päeva lõppu kinni hakata.

Kas eestlased suudavad Hiina aledega konkureerida?

Samal ajal Eesti e-esmaspäevaga on Hiinas ning tegelikult ka juba paljudes Lääne poodides käimas niinimetatud üksikute hingede päeva (Singles’ Day) hiiglaslik soodusmüük. Eriti suur on ostupüha Aliexpressis – siit saad lugeda, kuidas kontrollida, ega sulle “soodukaga” tünga ei tehta.

Kas aga Eesti kampaania suudab seesuguse ülemaailmse ostupühaga konkureerida? “Meie suuri erinevus on, et me ei propageeri tasuta jagamist ning 1 euroseid tooteid ehk e-hullust,” selgitas Väät.

Pigem on e-esmaspäeva vedajate eesmärk, et osaleks nii-öelda korralikud ja tuntud e-poed ja ei pakuks lattu jäänud odavaid tooteid näiliselt ülisoodsalt, vaid pigem annaksid kogu kaubalt soodustust.

“Seetõttu on heameel, et suurem enamus siiski pakub 20-30% soodustust ja kogu kaubalt, mis on suuresti eesmärk. E-ostlemine kasvab kuust ja aastast aastasse 25-30%, samamoodi E-smaspäev,” ütles e-kaubanduse liidu juht.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.