Uudis

Eestlaste seas tuntud Aliexpressis levib nahaalne petuskeem, mille läbinärimine on üllatavalt lihtne

Aliexpressi kaup.Lõuna-Eesti Postimees/Scanpix

Hiina veebikaubamajast Aliexpressist on kauba tellimine ka eestlaste seas väga populaarne, kuid nagu ikka suuremate veebiturgude puhul kombeks, levivad seal ka omad pettused.

Pole harvad näiteks juhtumid, kui saabunud kaup on hoopis teistsugune, kui müüja piltidel näidatu. Näiteks on tellitud toode valet värvi või oled saanud hoopiski lubatust teise firma kauba.

Petuskeem käib nii: kui sa müüjale kaebuse esitad, siis vahetab ta tootel fotod ära. Niisiis saab järsku lubatud rohelisest telefonikorpusest punane ja Gucci päikeseprillidest odav Hiina toodang. Nii jääb Aliexpressile mulje nagu ajaks hoopis sina udujuttu ja seega poleks müüjal justkui kohustust sulle raha tagasi maksta. Ja nii jääbki ostja rahast ilma.

Mida aga kõik ei tea, on see, et Aliexpressis on tegelikult võimalik vaadata kuvatõmmiseid müüja fotodest ka sel ajahetkel, mil sa toote ostsid. Selleks mine My Orders alla ning vali sealt oma tellimus, misjärel peaksid leidma nupu Transaction Screenshot. Kui oled tootega petta saanud, saad selle kuvatõmmise saata Aliexpressile, mis omakorda tõestab, et müüja on sind petnud, mitte vastupidi.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.