Uudis

Eestlastel on järjest rohkem raha kiirtoidu ja alkoholi jaoks

Foto: MARKO SAARM/SAKALA/Scanpix

SEB kliendibaasi analüüsi kohaselt kasvasid eelmisel aastal eestlaste kulud enim aktsiisi ja vaba aja veetmisega seotud kaubagruppides.

Kolmandik rohkem kiirtoidule ja alkoholile

Umbes 30 protsendi võrra on kasvanud eestlaste kulutused kiirtoitlustusele ja sama palju alkoholile. Ligi 20-protsendilist kasvu näitasid kulutused automaattanklakettides ning majutusasutustes, teatas SEB.

Kogumahus on eestlaste kaardimaksetehingud kaupade ja teenuste eest aastaga kasvanud. Kahanemist ei toimunud üheski suuremas kaubagrupis, küll aga kasvasid vähem ehitusmaterjalide ja elektroonikakaupade ostumahud, samuti ka kruiisilaevandusega seotud teenuste ostud.

“Kütused ja alkohol on kaks kaubagruppi, mille hinda aktsiisitõus kergitas, seetõttu on kulude kasv nendes kaubagruppides üsna loogiline. Kuna palgatöötaja vaatevinklist on majanduse olukord pikemat aega väga hea olnud, siis pole üllatav, et inimesed kulutasid rohkem ka vaba aja sisustamisele, harrastustele ja meelelahutusele, nagu väljas söömine ja reisimine. Ka alanud aastal me suurt tarbimise langust ei oota,” ütles SEB juhatuse liige Ainar Leppänen.

Eestlaste kulutused toidule ja laiatarbekaupadele on aastaga keskmiselt kasvanud umbes 8 protsendi võrra. 13-protsendilist kasvu näitasid ööklubide ja baaride müügimahud, riietest kasvasid enim kulutused naiste riietele 14 protsenti. Andmed on võetud SEB kliendibaasi 2018. aasta kliendibaasiuuringust, mis põhineb SEB Eesti deebet- ja krediitkaardivaldajate tehtud tehingutel.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses