Uudis

EKRE ja Reformierakond on ühel meelel: Kütuseaktsiisi tuleks langetada, bensiini hinnatase on liiga kõrge

Rahandusminister Martin HelmeFoto: Scanpix

Poliitikuid räägivad kõik üksteise võidu muudkui sellest, et alkoholiaktsiisi tuleb langetada. See on küll tore, aga samal ajal tõusevad kõrvalletis kütusehinnad nii et mühiseb. Miks ei tegele keegi sellega, et inimesele elatustaset oluliselt rohkem mõjutav kütusehind odavamaks muutuks?

Selgub, et nii koalitsioonis oleva EKRE kui ka opositsioonis oleva Reformierakonna seisukohad on väga sarnased.

Martin Helme: Kütuseaktsiisi tuleb langetada

Rahandusminister Martin Helme sõnul tulekski langetada. “Meie erakonna seisukoht on, et tänane kütuseaktsiisi tase on meie inimeste ja ettevõtete jaoks liialt koormav ning aktsiise tuleb langetada,” ütleb ta.

Helme rääkis, et juba tegeletakse analüüsi ja ettevalmistusega selleks, et langetada nii alkoholi- kui ka kütuseaktsiise.

“Täpsed numbrid, millise kaubagrupi jaoks, millisel määral ning millise aja jooksul aktsiise muudetakse, selguvad lähiajal,” lisas ta.

Aivar Sõerd: kütuseaktsiisi langetamist tuleb kaaluda

Reformierakonna liige, riigikogulane Aivar Sõerd ütles Rahageeniusele, et ka kütusehindadega ja -aktsiisiga tuleb midagi ette võtta.

Kahe aktsiisi puhul on vahe vaid selles, et kui alkoholiaktsiisi langetamine toob riigieelarvesse raha juurde, siis kütuseaktsiisi puhul viib see raha riigieelarvest välja ning seejärel tuleb hakata välja selgitama, kust raha juurde saada.

“Alkoholiaktsiisi langetamine lõpetab piirikaubanduse ära. Mitme aasta vaates toob see samm eelarvesse lisatulu,” ütles Sõerd.

“Me oleme seda arutanud ja oleme seisukohal, et seda (kütuseaktsiisi langetamist, toim.) tuleks kaaluda, aga siis peab ka ütlema, kust eelarvesse raha asemele võtta,” lisab ta.

“Olen nõus, et kui vaadata neid hindu, siis on meie hinnatasemed kõrgemad kui teistes riikides, natukene kõrgemad ka kui Lätis ja see on probleem,” rääkis Sõerd.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.