Elektrimüüjad keelitavad kliente universaalteenusest loobuma: Eesti Energia pakub soodustust, Alexela langetab pingevaba paketi hinda

Universaalteenusest on täna mitu soodsamat valikut.Foto: Shutterstock

Eesti Energia saadab täna klientidele pakkumise, kus soovitatakse universaalteenuesst loobuma ja liituma nende fikseeritud paketiga. Ka Alexela teeb pingutusi, et kliendid universaalteenuse selja taha jätaksid, sest see on lihtsalt kallim.

Eesti Energia juhatuse liige Agnes Roos ütles, et universaalteenus andis Eesti inimestele mõnevõrra soodsama elektrihinna kolmeks kuuks, kuid tänaseks on energia turuhinnad niivõrd palju langenud, et universaalteenus on tarbija jaoks kõige kallim valik. “Selle kasutajad maksvad juba mitmendat kuud võrreldes elektri fikseeritud või börsihinnaga paketiga mitukümmend protsenti rohkem,” sõnas ta.

Eesti Energia teeb tänase jooksul e-teeninduse kaudu pakkumise enam kui 200 000 universaalteenusel olevale erakliendile valida kuuekuuline 15,89 senti/kWh fikseeritud hinnaga elektripakett Kindel 6. See on pisut odavam kui paketi tavahind 16,39 senti/kWh. Lepingul puudub ennetähtaegse lõpetamise tasu.

“Automaatselt me kedagi universaalteenuselt ära viia ei saa. Parim, mida saame teha, on valmistada oma universaalteenuse klientidele ette pakkumine e-teeninduses,” rääkis Roos.

Kallist universaalteenuse hinna võttis täna jutuks ka Alexela, kes küll klientidele eraldi pakkumist ei tee, kuid kes soovitabl kasutada Pingevaba paketti, millele ennustatakse järgmiseks kuuks Eesti Energia kuuekuulisest fikseeritud hinnast soodsamat hinda.

Alexela energiakaubanduse portfellijuhi Kalvi Nõu sõnul on universaalteenus majanduslikult ebamõistlik. “Eriti olukorras, kus raha hinnatõusude tõttu sulab nagu kevadine lumi, sõnast ta. “Meie soovitame stabiilsust hindavatel klientidel kolida pingevabale paketile, mille hinnaks prognoosime aprillikuus 12,70 s/kWh eest.” Pingevaba paketi hind muutub igal kuul, kuid see ei saa olla kunagi kallim kui universaalteenuse hind. Paketist väljumine on samuti tasuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.