Uudis

Eluasemelaenude keskmine intress langes kolme aasta madalaimale tasemele

Eluasemelaenude keskmine intress oli veebruaris 2,11 protsentiFoto: Shutterstock

Eluasemelaenude keskmine intressimäär oli veebruaris 2,11 protsenti, mis on 0,03 protsendipunkti madalam kui eelmisel kuul, olles ühtlasi viimase kolme aasta kõige madalamal tasemel.

Eesti Panga teatel kasvas kodumajapidamistele antud laenude ja liisingute jääk aastaga 4,4 protsenti ja küündis 10,7 miljardi euroni. Kodumajapidamiste laenudest moodustavad peamise osa eluasemelaenud, mida on kokku võetud 8,7 miljardi euro väärtuses, vahendab uudisteagentuur BNS.

Ka tähtajaliste hoiuste intressimäärad olid madalamad kui eelmistel kuudel. Tähtajaliste hoiuste puhul oli see 0,58 protsenti.

Kodumajapidamiste hoiuste maht kasvas aastaga 14,9 protsenti, jõudes 10,9 miljardi euroni. Aastakasv saavutati peamiselt tänu residentide hoiustele.

Hoiuste maht krediidiasutustes jõudis 24,6 miljardi euroni, suurenedes eelmise kuuga võrreldes 2,6 protsendi ehk 614 miljoni euro võrra ja aastaga 24,3 protsendi ehk 4,8 miljardi euro võrra. Aastast kasvu mõjutasid kõige enam residentidest mittefinantsettevõtete hoiused.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.