Uudis

Enam ei pea arvet makstes viitenumbrit käsitsi lisama

Arve saaja saab selle tasuda põhimõtteliselt ühe klikiga.Foto: Shutterstock

Digitaalseid makselahendusi pakkuv Eesti ettevõte EveryPay toetab nüüdsest automaatset viitenumbri lisamist universaalse pangalingi ehk avatud panganduse abil tehtud maksetele.

Avatud panganduses (avatud pangandus tähendab, et maksete algatamist või kontoinfo kuvamist saavad lisaks pankadele pakkuda ka teised teenuseosutajad, näiteks finantstehnoloogia ettevõtted ja maksevahendajad – toim) on toimunud areng, mis muudab digitaalsed maksed inimeste ja ettevõtete jaoks veelgi lihtsamaks ajal, mil suur osa kaupadest ja teenustest on saadaval vaid digitaalsel kujul. 

EveryPay lisas universaalsetele pangalinkidele ka viitenumbri toe ning kaupmehed ja teenusepakkujad saavad nüüdsest kasutada arvete koostamisel ja saatmisel viitenumbreid. See on iseäranis kasulik just keskmistele ja suurtele ettevõtetele, kelle raamatupidamises on viitenumbri kasutamine oluline. Muudatusest võidavad paljudes valdkondades tegutsevad üksused: e-poed, korteriühistud, spordiklubid, huviringid, telekomiettevõtted, kohalikud omavalitsused jpt. 

EveryPay sidus uue võimaluse ka oma LinkPay makselingi teenusega. See on justkui eeltäidetud maksevorm, mis saadetakse kliendile, et ta ei peaks arvet tasudes kõiki makseandmeid käsitsi sisestama. Makselink muudab maksmise kliendi jaoks lihtsamaks, kiiremaks ja mugavamaks, vähendab tõenäosust, et ta käsitsi numbreid sisestades vigu teeb, ning motiveerib klienti talle saadetud arvet õigeaegsemalt tasuma. 

Teisisõnu tähendab universaalse pangalingi maksetele viitenumbri lisamise võimalus seda, et ka viitenumbreid kasutavad ettevõtted saavad nüüdsest arveldada oma klientidega avatud panganduse kaudu, kasutades selleks mugavaid eeltäidetud maksevorme.

“Meie eesmärk on muuta uuenduslikud makselahendused kõigile teenusepakkujatele kättesaadavaks ning teha ostude ja arvete eest tasumine klientidele võimalikult mugavaks. Viitenumbri lisamise tugi universaalse pangalingiga maksetele täidab mõlemat kriteeriumi: ettevõteid ei takista enam viitenumbri toe puudumine ja klientidelt nõuab arvete maksmine veelgi vähem pingutust,” ütleb EveryPay tegevjuht Lauri Teder.

LHV Panga järelmaksu- ja väikelaenude pakkumisega tegelev tütarettevõte LHV Finance võttis täiustatud universaalse pangalingi võimalused kasutusele aprillist. “Enam ei pea kliendid viitenumbrit käsitsi sisestama, sest ka see on eeltäidetud. See annab meie klientidele võimaluse sisuliselt ühe klikiga makse tasuda ja kindluse, et kõik vajalikud rekvisiidid on olemas ja korrektsed, et makse viivituseta kohale jõuaks,” selgitab LHV Finance’i juhataja Mari-Liis Stalde.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.