Uudis

Enam kui pooled Eesti tööandjatest plaanivad lähiajal kaugtööga jätkata

Möödunud aastal kasutas oma põhitööl kaugtöö võimalust 163 700 inimest ehk 40 400 võrra rohkem kui aasta varem.Foto: Pixabay

Lähikuudel plaanib kaugtöö kasutamist jätkata 56 protsenti tööandjatest, selgub värskest CVKeskus.ee ja Palgainfo Agentuuri uuringust.

Uuringust joonistub välja, et enne eriolukorda võimaldati distantsilt töötamist pisut vähem kui igas neljandas ettevõttes, kuid viimastel kuudel on suurem osa tööandjatest ehk isegi 76 protsenti pakkunud töötajatele võimalust teha tööd kodust.

Küsitlusele vastanud pea 600 ettevõtetest 29 protsenti suunasid aga tervisekriisiga võitlemiseks kõik oma töötajad kaugtööle. Lähikuudel plaanivad paindlikuma töökorraldusega jätkata 56 protsenti.

Suuresti jätkavad eelkõige need ettevõtted, kus oldi kaugtööga juba varem harjutud. Siiski on eriolukord loonud paremaid võimalusi väljaspool töökohta töötamiseks ka organisatsioonides, kus paindlik töökorraldus varem puudus, selgub uuringust.

Uuringust selgub, et lisaks töötajate tervise hoidmisele, aitab tööandjate sõnul paindlik töökorraldus neil kujundada paremat tööandja mainet ning värvata talendikamaid töötajaid,” kommenteeris CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt.

Lisaks tõstab suurema vastutuse ja vabaduse töötajatele usaldamine nende motivatsiooni ja töö tulemuslikkust ning vabastab juhi kohaloleku kontrollimisest.

Peamiseks kaugtöö võimaldamise takistavaks teguriks on aga tööandjate sõnul harjumus – nimelt on segavaks faktoriks just see, kui ettevõttes ei olda harjutud nii töötama. Samuti kardetakse, et distantsilt töö tegemise rakendamine nõuab suuri tehnoloogilisi investeeringuid.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.