Uudis

Endised vargad soovitavad: kuhu peita kodus väärisasjad, kui ise puhkusereisile lähed?

Murdvaras. Pilt on illustratiivne.Foto: Scanpix

Endised murdvargad rääkisid Daily Mailile sellest, kuhu on puhkusereisi ajaks kõige parem oma kodus väärtuslikke asju peita ning kuidas vargad oma elamisest eemal hoida.

Kui pikemalt kodust ära olla, on kõige parem autovõtmed, dokumendid ja väärisasjad peita kuivainekarpidesse või laste mänguasjade vahele. Vargad tavaliselt laste magamistuppa ei lähe, sest aega napib.

Nad võivad elamist eemalt jälgida küll päevi, kuid toas sees ei ole neil tegutsemiseks rohkem aeg kui 5 minutit. Kuivainepakke on kapis enamasti päris palju ning ühe korraga ei jõua keegi neid läbi tuulata. Sama lugu on DVD-ümbristega.

Endised murdvargad kinnitasid väljaandele samas, et sahtlid elutoas või potid-pannid, pole väärtuslike asjade peitmiseks parim paik, sest sealt on nad ise üht-teist kaasa võtnud.

Et varas mõnele elamisele üldse silma viskaks, tahab ta enne olla veendunud, et seal kedagi pole.

Sellest, et pererahvas ei ole juba mõnda aega majas olnud, annavad kõige paremini tunnistus postkastist välja turritavad kirjad. Pungil postkast on murdvaraste jaoks isegi kindlam märk kui kinnised kardinad või auto kadumine maja eest. Seepärast tasub reisile minnes paluda naabritel aeg-ajalt postkasti tühjendada.

Endiste varaste sõnul on kõige parem jätta reisi ajaks toas tuli põlema aegreleega, mis ise tuld sisse ja välja lülitaks, nii et jääks mulje, et midagi ikka majas toimub. Kardinad võiks aga jätta poolavatud asendisse, sest suletud kardinad on kindel märk sellest, et pererahvas on kodust läinud.

Tuleb aga välja, et kodused turvakaamerad, mille abil on majapidamist võimalik jälgida ka siis, kui sind parajasti kodus ei ole, on isegi paremad tõrjevahendid kui alarm.

Ja väga oluline on ka oma puhkusereisi mitte sotsiaalmeedias või automaatvastajal reklaamida. Pildid puhkusest võib üles riputada siis, kui juba kodus tagasi ollakse.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.