Uudis

Erakonnad lükkasid juba ka sotsiaalmeedias kampaania käima

Viimase uuringu kohaselt oli poliitilisel liikumisel Eesti 200 toetajaid 5,4 protsenti vastanutest.

Valimisteni on jäänud vähem kui pool aastat, mille tõttu võib linnapildis juba näha ka reklaamplakateid. Näiteks äsja alustas Reformierakond Kaja Kallase pildiga kampaaniat oma valimiste põhisõnumiga “Parem tulevik”. Erakonnad on tasulised tegevused aga käima lükanud ka sotsiaalmeedias ning viis erakonda või poliitilist liikumist on ostnud Facebookis reklaami.

Erakondade reklaamiandmeid vaadates selgub, et kõige aktiivsemaks reklaamijaks on Eesti 200, mitmed aga pole veel sotsiaalmeedias kampaaniat alustanud.

Värskelt nime vahetanud Isamaa erakond hoiab hetkel Facebookis aktiivsena viit reklaami, millest kolm näivat tutvustavat erakonna uut nime ning valimissloganit “Isamaa on igavene”. Üks reklaamidest räägib aga sellest, kui hästi töötab erakonna algatusel loodud kolmanda lapse toetus.

Reklaamimisega on alustanud ka Reformierakond, mis näitab Facebookis samuti nelja reklaami. Näiteks reklaamitakse videot, kus räägitakse sellest, et erakonnaga liitub Urmas Siigur, samuti saab tähelepanu katuseraha jagamine, maksusüsteem ning riigireform.

Artikli kirjutamise hetkel on 3. novembril erakonnastuval Eesti 200 liikumisel kaheksa aktiivset reklaami, millega kutsutakse peamiselt inimesi liikumisega liituma.

Eesti konservatiivsel rahvaerakonnal on Facebookis üks reklaam.

Artur Talviku Elurikkuse erakonnaks pürgival liikumisel on hetkel 200 liiget ja Facebookis üks aktiivne reklaam.

Sotsidel, Rohelistel, Vabaerakonnal ning Keskerakonnal hetkel aktiivseid reklaame oma põhilehtede kaudu pole. Erakondadega on tihti aga seotud ka palju kohalikke ning muid väikseimaid lehti, mis nende agendat ajavad, seega võivad osad reklaamid tulla ka nende kaudu.

Rõhk sotsiaalmeedial

Värske poliitiline liikumine Eesti 200 on Facebookis eriti aktiivne. Äsja erakonna loomiseks vajalikud 500 liiget kokku saanud “Eesti 200” üks eestvedajaist Meelis Niinepuu ütles, et sotsiaalmeedia kanalid on alustavale erakonnale äärmiselt olulised.

“Start-up erakonnana ei ole meil Reformi või Keskerakonna kombel võimalik kulutada sadu tuhandeid eurosid aastas plakatitele ja sisuturundusele. Seetõttu on sotsiaalmeedia kindlasti olulisem kui muu ostetud meedia. See on meile jõukohane, samuti on see mõistlik investeering, sest kõnetab rohkem inimesi, kes tahavad meiega kaasa mõelda,” ütles Niinepuu.

Ta lisas, et interaktiivsemaks sisuks plaanitakse kasutada ka Instagrami keskkonda ning lubas, et valimiste ajaks on Eesti 200-l plaanis ka mõned nutikad lahendused, mida siinkandis varem pole nähtud.

Sotsiaaldemokraadid aga ütlesid Rahageeniusele, et kampaanias pannakse peamiselt rõhku Facebookile, aga plaan on olla ka Instagramis, Youtube’is, Twitteris. Täpsetest kampaaniaeelarvetest nad veel rääkida ei soovinud, aga mainisid, et kuna nelja aasta jooksul on digireklaami võimalused oluliselt laienenud, siis on arusaadavalt see eelarverida kampaania kogukuludest kasvanud.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.