Uudis

Erakordsed müüginumbrid: Ericssoni tehas Lasnamäel müüs massiliselt elektroonikat

Ligi 1500 töötaja ja 815 miljoni eurose käibega Ericsson oli eelmisel aastal Eesti suuruselt teine ettevõte.Foto: LIIS TREIMANN

Lasnamäel asuv Ericssoni tehas müüs oktoobris eelmise aastaga võrreldes nii tublisti 5G tehnikat, et murdis sellega kõik senised tavapärased müügimustrid. Kui siiani on Eestist kaupa müüdud peamiselt Soome ja Rootsi, siis nüüd, tänu Lasnamäe tehasele murdis jõuliselt pildile USA.

See tuleb sellest, et maailma sidefirmad panevad püsti uusi kiiret andmesidet võimaldavaid 5G võrke. Tehnika nende jaoks tehakse Eestis, Tallinnas Lasnamäel asuvas Ericssoni tehases.

Näiteks 1. oktoobril avas USA suuroperaator Verizon 5G võrgu Houstonis, Indianapolises, Los Angeleses ja Sacramentos. Tehnika selleks tuli just Ericssonilt.

5G seadmed tulevad Eestist

Ericsson Eesti juht Andrus Durejko kinnitas, et kontsern toodab Tallinnas viienda põlvkonna sideseadmeid, mida tarnitakse üle maailma.

“Ei tähtsustaks üle oktoobrit, tegelikult on kogu teine poolaasta tarned tõusnud. Võibolla olid suuremad liikumised just USA turule siis, aga tarneahelad on mõni kord läbi Stockholmi, mõnikord Tallinnast otse,” rääkis Durejko.

Ericssonil on kaks suuremat tootmiskeskust, Tallinnas ja Hiinas Nanjingis.

Suur hüpe ekspordistatistikas

Statistikaameti andmetel kasvas Eesti eksport Ameerika Ühendriikidesse oktoobris eelmise aastaga võrreldes 3,8 korda ehk 110 miljonit eurot, ulatudes 149 miljoni euroni. Sellega oli USA Soome järel Eesti suuruselt teine ekspordipartner.

Oktoobris ületas Eesti eksport esmakordselt 1,3 ja import 1,5 miljardi euro piiri.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.