Uudis

Eriolukorra mõju: Eesti töötus on juba üle 7 protsendi

Töötukassa nimel levibFoto: Shutterstock

Pühapäevase seisuga oli töötuna arvel 46 638 inimest, mis tähendab, et töötuse määr on 7,2%.

Töötute arv kasvas möödunud nädalal siiski vähem kui varasematel eriolukorra nädalatel – nädalaga kasvas töötute arv 4 protsenti, arvele võeti 2247 inimest, teatas töötukassa.

Eriolukorra kehtestamise algusest on arvele võetud 13 866 uut töötut, töötuna arvelolek on lõppenud samal ajal 3941 korral. Kõige enam uusi töötuid on lisandunud kaubanduse ja klienditeeninduse (ligikaudu 12% kõigist uutest töötutest), ehituse (11%) ning toitlustuse, majutuse, ürituste korralduse (10%) valdkonnast.

Kollektiivse koondamise teateid esitati möödunud nädalal vähem kui eelmistel nädalatel. Koondamisteate esitas viis asutust, kavandatakse koondada 153 töötajat.

Töötasu hüvitise vastu on huvi väga suur

Töötasu hüvitise avalduse esitas möödunud nädalal 1427 asutust, kes taotlesid töötasu hüvitamist kokku 5105 inimesele.

Kokku on kahe nädala jooksul avalduse esitanud 5659 asutust, kes on taotlenud hüvitist 30 739 inimesele. Kokku on tänaseks määratud töötasu hüvitiste kogukulu üle 24,5 miljoni euro.

Töötasu hüvitisi makstakse välja igal tööpäeval. Ettevõtete nimekiri, kelle taotlused on rahuldatud, on leitav töötukassa lehelt. Eelmise nädala määramised on tabelisse kantud märkega “määramise nädal 16”. Nimekirja uuendatakse igal esmaspäeval.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.