Uudis

Esimene projekt käib: varsti saad ka Fundwise’i investeeringutega järelturul kaubelda

Fundwise'i asutaja Henri Laupmaa.Foto: Scanpix

Eesti ühisrahastusplatvormi Funderbeam üks erilisi omadusi on see, et seal saab pärast osalustega järelturul kaubelda. Nüüd on esimese investeeringuvõimaluse puhul midagi sarnast kasutusele võtmas ka konkurent Fundwise.

Nimelt kogub praegu Fundwise’i kaudu investoreid mobiilirakendus Handies, mis võimaldab tellida pisitööde tegijaid koju ja aeda. Handiesi investoritele pakutakse esimestena Igniumi järelturu lahendust, mis tagab osakutega kauplemise võimaluse pärast kampaania lõppu.

Igniumi kaasasutaja Reimo Hammerberg rääkis, et digitaalsete väärtpaberite arveldus ja järelturg põhineb plokiahela tehnoloogial.
“Igniumi kaudu saab luua ja emiteerida digitaalseid väärtpabereid, pidada väärtpaberite registrit ja teha reaalajas arveldusi ilma vahendajateta,” ütles ta.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Ettevõtted muutuvad likviidsemaks ja läbipaistvamaks avaldades andmeid ja kuvades teavet edasiste rahastamisvoorude kohta. Investorid saavad esitada järelturul oma müügi- ja ostusoove ning ettevõtted suurendada oma investorbaasi, et uute rahastamisvoorude käigus leida investoreid oma olemasolevate investorite või teiste Igniumi kasutajate hulgast.

Igniumi eelis on, et digitaalseid väärtpabereid saab emiteerida ja võõrandada sõltumata investori asukohast või elukohast, muutes mitteresidendist investoritel väärtpaberite omandamise ja kauplemise võimalikuks.

Ehkki väärtpaberid emiteeritakse digitaalselt, jäävad osaluspõhised investorid otsesteks omanikeks ettevõtetes, kuhu nad on investeerinud.

Fundwise’i juht Henri Laupmaa ütles, et järelturg koos osakute likviidsuse suurenemisega lubab investoritel ettevõtte väärtuse kasvades otsustada, kas väljuda või jätkata.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.