Uudis

Uus rekord: esimese ööga deklareeris oma tulu 134 500 inimest

Kolmandik kasutas nutiseadet

Alampalga number kasvab selle reaalsest ostujõust märksa kiiremini.Foto: Pärnu Postimees/Scanpix

Reede hommikuks ehk kõigest esimese ööga oli tuludeklaratsiooni esitanud 134 500 inimest. Kolmandik (32%) neist tegi seda nutiseadme kaudu.

Eelmisel aastal oli hommikuks deklaratsiooni esitanud 84 000 inimest. Tõsi, tänavu avati deklaratsioonide esitamine ka kolm tundi varem.

Esitatud deklaratsioonidest tulenevalt on tagasimakstav summa 48,5 miljonit eurot ja juurdemakstav summa 900 000 eurot, teatas maksu- ja tolliamet (EMTA).

Tuludeklaratsioone sai hakata esitama alates neljapäeva õhtust ning tulumaksu hakatakse tagastama alates 26. veebruarist.

Maksuameti esialgsetel andmetel saavad eelmisel aastal ettenähtust vähem maksuvaba tulu kasutanud inimesed küsida tagasi kokku 141 miljonit eurot enammakstud tulumaksu.

Alates 15. veebruarist algab tuludeklaratsiooni esitamine e-maksuametis/e-tollis, samuti hakkavad sel kuupäeval eeltäidetud tuludeklaratsiooni paberil väljastama teenindusbürood.

Enammakstud tulumaksu hakatakse tagastama tuludeklaratsiooni internetis täitnud inimestele alates 26. veebruarist, tuludeklaratsiooni paberil esitanud inimestele algab tulumaksu tagastamine 19. märtsist.

Tuludeklaratsiooni esitamise tähtpäev on 1. aprillil ning juurdemaksmisele kuuluva tulumaksu tasumise ja enammakstud tulumaksu tagastamise tähtpäev on 1. juuli.

1. oktoobril on juurdemaksmisele kuuluva tulumaksu tasumise ja enammakstud tulumaksu tagastamise tähtpäev, kui deklareeritakse ettevõtlustulu, kasu vara võõrandamisest või välisriigis saadud tulu. Samuti on 1. oktoober juurdemaksmisele kuuluva tulumaksu tasumise ja enammakstud tulumaksu tagastamise tähtpäev mitteresidendile, kes deklareeris mahaarvamisi Eestis.

Käesoleva aasta tuludeklaratsioonis on maksuvaba tulu aastas 6000 eurot, varem oli see 2160 eurot. Tuluvahemikus 14 400 kuni 25 200 eurot väheneb maksuvaba tulu nullini.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.