Uudis

Estravel ostis jupi teisest reisifirmast, aga kliente see mõjutada ei tohi

Wris reisibüroo juht ja suuromanik Aili Kägu, kes osa firmast Estravelile maha müüs.Foto: Scanpix

Estravel ostis kriipsukese võrra vähem kui poole konkureerivast reisibüroost Wris – osta oleks tegelikult tahetud rohkemgi, aga konkurentsiamet seda ei lubanud, kuna kartis, et nii võib õiglane konkurents hoobi saada.

Estravel ja Wris on kaks Eesti vanimat reisibürood ning mõlemad turul märkimisväärsed tegijad. Alguses tahtis Estravel konkurendist osta 75%, ent konkurentsiamet seda ei lubanud, kuna leidis, et see kahjustaks konkurentsi ning annaks ostjale võimaluse kogu reisiturgu valitseda.

Täna andis Estravel teada, et on ostnud Wrisist täpselt 49,99 protsenti. “Estraveli jaoks ei muutu hetkel midagi, vaid meie investeeringuportfell täienes usaldusväärse kapitalipaigutuse näol,” ütles Geeniusele Estraveli valdusfirma juhi Estravel Holdingu juht Aivo Takis.

Klientidele see aga muudatusi kaasa ei too. “Igasugused kliendile suunatud eelised, mis selle tehinguga võiksid kaasneda, on konkurentsiamet paraku ära keelanud, kuna me olevat juba liiga suured ja ohuks vabaturule.”

Wrisi vähemusosaluse müüs Estravelile reisibüroo juht Aili Kägu, tehingu hinda firmad ei avalda. Kägu sõnul tahtis Wris kaasata investorit, kes oleks usaldusväärse taustaga ja samas eriala professionaal.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.