Uudis

Ettevaatust: kurikuulsalt automüüjalt ostetud masinal avastati kahe nädalaga jamad

Taas sattus nimekirja Eesti automüüja Autodeost, sedakorda Opel Astra tõttu. Pilt on illustratiivne.Foto: Shutterstock

Kasutatud autodega on Eestis tihti probleeme. Üks firmasid, kust ostetuga kahjuks ikka ja jälle muresid tekib, on Lasnamäe firma Autodeost.

Septembris sattus firma näiteks tarbijavaidluste komisjoni ette seetõttu, et nende juurest äsja ostetud auto ütles 20 kilomeetriga üles. Varem on Autodeostust soetatud näiteks läbiroostetanud romu ja nii edasi.

Uusim juhtum leidis aset tänavu augustis, kui Eesti inimene otsustas Autodeostust soetada 3199 euro eest Opel Astra. Arveldati sularahas, juurde tuli veel garantii.

Garantiilepingu kohaselt pidi Tarbija garantii jõustumiseks tegema sõidukile täishoolduse ja Tarbija tegigi sõidukile täishoolduse, välja arvatud käigukastiõli ja filter.

Hoolduse teostamisel selgus aga vaid kaks nädalat hiljem, et sõidukil on käigukasti rike. Selle fikseerisid ka kaks teist autofirmat.

Samal päeval pöördus ostja firma poole ja avaldas soovi müügilepingust taganeda ja sõiduki tagastada. Automüüja keeldus. Seejärele esitas Tarbija kirjaliku kaebuse, milles nõudis tagasi ostuhinna ja ka lisakulud nagu remondi, diagnostiga ja kindlustuse.

Autodeostult vastust ei tulnud ning nii läks Eesti inimene tarbijavaidluste komisjoni. Ka neil ei õnnestunud firmalt vastust saada.

Raha tuleb tagasi maksta, aga firma on mustas nimekirjas

Pole vist eriti üllatav, et komisjon andis õiguse auto ostjale. Kui leping sõlmitakse, siis peab asi ka lepingutingimustele vastama ja olema kvaliteetne – siin võis ostja oodata, et kaup on sõidukorras, mitte et käigukastiga jamad on.

Komisjon otsustas, et Autodeost peab tagastama auto eest tasutud ostuhinna 3199 eurot, millele tuleb juurde veel 715 eurot hoolduse, varuosade ja diagnostikate eest.

Kas raha ka reaalselt kätte saada õnnestub, on ise küsimus. Viimatine juhtum, kus Autodeostust soetatud masin 20 kilomeetri järel üles ütles, viis firma musta nimekirja, kuna raha ära ei makstud.

Igal juhul illustreerib see juhtum aga seda, et kasutatud autode ostmisel tasub olla ettevaatlik ning kindlasti läbi kammida must nimekiri ning ka meediakanalid, et uurida, ega sinu automüüjal varem jamasid pole olnud.

Kui ostja või müüja lahendusega rahul ei ole, saab ta sama asjaga pöörduda maakohtusse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.