Uudis

Ettevaatust, Swedbanki nimel saadetakse kahtlasi SMS-e!

Täiendatud: pank annab nõu, kuidas käituda

Neljpäeval hakkasid levima petusõnumid, milles püüti jätta muljet, et need no saatnud Swedbabk. Foto: REUTERS/Ints Kalnins / Scanpix

Neljapäeva pärastlõunal hakkasid levima kahtlase sisuga SMS-id, mille saatjaks on näiliselt Swedbank ja mis suunavad veebilehele, mis on Swedbanki kodulehega väga sarnane, teavitas pank.

“Kinnitame, et Swedbank ei ole neid SMS-e saatnud. Soovitame sõnumit mitte avada ning sõnumis olevale veebiaadressile mitte klikkida ega seda oma veebibrauserisse kopeerida. Parem on SMS esimesel võimalusel ära kustutada.

Kui klikkisid, anna teada

Kui klient on pahaaimamatult klikkinud sõnumis olevale lingile ning sisestanud oma kasutajatunnuse ja autentimisvahendite paroolid kahtlasele veebiaadressile, palub pank sellest teada anda.

Seda saab teha kas läbi pangateadete, telefonitsi 6 310 310 või e-maili teel info@swedbank.ee.

Samuti tuleks esimesel võimalusel muuta ära konkreetse autentimisvahendi turvatunnused: kas siis Smart-ID, Mobiil-ID või ID-kaardi paroolid (PIN1 ja PIN2).

Leviv petusõnum.Foto: Swedbank

Kui lisatud lingile siseneda, siis suunatakse klient edasi Swedbanki internetipanga avalehega sarnasele lehele, kus palutakse sisestada internetipanga kasutajatunnus ning Smart-ID paroolid, kirjutab pank oma Facebooki kontol.

Juhul, kui klient sisestab sisenemiseks vajaliku parooli, saavad ründe korraldajad ligi tema internetipangale ning võivad teha kliendi nimelt toiminguid.

“Juhime veelkord tähelepanu sellele, et pank ei edastada sellisel viisil infot ning palume klientidel mitte neile sõnumitele reageerida, isegi kui need on sarnased panga poolt saadetavate teadetega.”

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.