Et kedagi mitte Eestist ära hirmutada, peaks Neivelti arvates kehtima sotsiaalmaksu lagi ehk ülempiir, kui palju inimese kohta sotsiaalmaksu makstakse.
Astmeline tulumaks aitaks inimesi?
Veel võttis Neivelt sõna teemal, mis erutab paljusid – kas Eesti vajaks astmelist tulumaksu. Ettevõtha vastus sellele küsimusele on jaatav.
“Ma toon siin teile ühe näite, kus minu isiklik arvamus on viimase 20 aasta jooksul 180 kraadi muutunud. 20 aastat tagasi aitas meid üks Soome konsultant. Ja paar aastat hiljem, kui ta siis meiega töö lõpetas, lahkus ta sellest mainekast konsultatsioonifirmast. Siis ma küsisin, et miks ta sealt ära läks,” rääkis Neivelt.
“Ta ütles, et kui ta õhtul tegi pikki päevi – aga seal olid väga pikad tööpäevad –, siis ta maksis pool sellest Soome riigile, sellest ületöötatud ajast. Ja siis ma mõtlesin, et ei ole väga mõistlik teha selline maksusüsteem, kui sa pead pool ületundidest ära maksma. Täna ma arvan tegelikult vastupidi juba. Ja sellisel astmelisel tulumaksul on palju sügavam filosoofia, kui esmapilgul tundub,” ütles ettevõtja.
Tema sõnul aitab astmeline tulumaks esiteks paljudel ületundide tegijatel jõuda olulisemalt tasakaalustama elu poole -, ja teiseks, kui me vaadata tulevikku, siis oleks Neivelti sõnul hea, kui tööd jätkuks kõigile: ei ole hea, kui osa teeb 70-80 tundi nädalas ja teistel pole üldse tööd.
Tulumaksu kõige kõrgem tase ei pea pankuri arvates olema 50%, vaid näiteks 25-30%. “See ei hirmuta kedagi ära, aga eelarvele on mõju olemas,” ütles ta.