Euroopa kiireimate kasvajate seas on hulk Eesti firmasid, Bolt on esikolmikus

Bolthakkab Omniva pakke koju vedama.Foto: Shutterstock

Mainekas majandusleht Financial Times pani kokku edetabeli kõige kiiremini kasvavatest ettevõtetest ning Eesti inimestele tuntud firmad leiab kohe tipu lähedalt.

Suure tabeli esikoha on hõivanud Briti OakNorth Bank, mis tegeleb laenude andmisega väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele.

Juba teisel kohal on aga Soome toidukulleriteenus Wolt, mis Financial Timesi andmetel on kasvatanud oma käivet lausa ulmelises tempos – müük on perioodil 2015-2018 tõusnud ei rohkem ega vähem kui 15 641,9 protsenti.

Kolmandal kohal on Eesti oma Bolt, mille kasvutempo ei jää samuti sugugi kaugele maha: käive kasvas aastatel 2015-2018 lausa 12 959,7 protsenti.

Kiirete kasvajate esituhandes on veel mitu Eesti firmat, mis on avalikkusele ehk vähem tundmatud. Näiteks 63. positsioonil on transpordi- ja logistikafirma MEP Trans.

99. positsioonilt leiab aga Sparta IT Solutionsi nime all tegutseva firma Tingopol, mis pakub IT-taristu teenuseid. 208. kohal on aga Eesti tööstusfirma PlasmaPro, mis pakub lehtmetalli laser-, plasma-, gaasi- ning ümartoru lõikust.

Tabelis 232. kohale on jõudnud Eesti Metsameister, mis tegeleb metsamaa, põllumaa ja raieõiguse ostu ning müügiga. 273. kohale on aga platseerunud telekomiäris tegutsev Dexatel.

Euroopas 380. kohal on punkerdamisega tegelev Eesti energiafirma Bunker Partner. Viimasena mahub Eesti firmadest Financial Timesi edetabelisse GENOKE Trading, mis tuli 712. kohale – firma pakub tulekaitse lahendusi.

Financial Timesi FT 1000 nimekirja saab detailselt uurida siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.