Uudis

Euroopa Liidu töö- ja sotsiaalministrid sõlmisid kokkuleppe miinimumsissetulekute osas

Euroopa Liidu kohtumisel osales tervise- ja tööminister Peep Peterson.Foto:

Eilsel Euroopa Liidu töö- ja sotsiaalministrite kohtumisel sõlmiti poliitilised kokkulepped miinimumsissetulekute soovituse kohta liikmesriikides. Miinimumsissetulek tähendab, et inimest, kellel puuduvad piisavad vahendid, tuleks toetada toimetulekutoetusega miinimumsissetuleku tagamiseks.

Kohtumisel sõlmiti poliitiline kokkulepe miinimumsissetulekute soovituse kohta, mille keskmes on üleskutse liikmesriikidele kaasajastada oma miinimumsissetulekute poliitikaid. Inimestele, kellel puuduvad piisavad vahendid, tuleks pakkuda piisavat sissetulekutoetust, juurdepääsu tugi- ja esmatähtsatele teenustele ning toetada töövõimeliste inimeste osalemist tööturul.

Eesti kontekstis tähendab miinimumsissetulek toimetulekutoetust, mida makstakse siis, kui kõik muud vaesuse ja puuduse leevendamise abinõud ja turvavõrgud (nt sotsiaalkindlustushüvitised) on osutunud ebapiisavaks.

2022. aasta 1. juunist on toimetulekupiir üksi elavale inimesele või perekonna esimesele liikmele 200 eurot kuus. Iga alaealise liikme toimetulekupiir on 240 eurot kuus. Perekonna teise ja iga järgmise täisealise liikme toimetulekupiir on 160 eurot kuus. Sotsiaalministeeriumi lähiaastate plaanides on viia läbi analüüs, millele tuginedes teha valikud toimetulekupiiri ja metoodika kaasajastamiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.