Uudis

Euroopa Pangandusjärelevalve uurib: Eesti ja Taani finantsinspektsioonid võisid seadust rikkuda

Finantsinspektsiooni juht Kilvar Kessler.Foto Tairo Lutter/EESTI MEEDIA/Scanpix

Euroopa Pangandusjärelevalve (EBA) teatas täna, et on alustanud ametlikku uurimist Eesti Finantsinspektsiooni ja Taani finantsjärelevalve Finanstilsyneti osas. Nimelt kahtlustatakse, et asutused võivad seoses Danske Banki ja eriti selle Eesti filiaalis toimunud võimaliku rahapesu uurimisega rikkunud Euroopa Liidu seadusi.

Otsus järgnes Euroopa Komisjoni kirjale, mis kutsus Euroopa Pangandusjärelevalvet üles kasutama kõiki võimalusi, et uurida, kas Eesti ja Taani asutused täitnud kõiki oma ülesandeid vastavuses seadustega. Enne uurimise alustamist konsulteeris EBA ka mõlema asutusega.

FI juhatuse esimees Kilvar Kessler ütles teisipäevasel pressikonverentsil, et Eesti puhul puudutab uurimine perioodi enne 2014. aastat.

Finanstilsyneti kodulehelt selgub, et 2018. aasta septembris alanud uurimine on nüüd jõudnud uude etappi ning tuleb lõpule viia kahe kuu jooksul.

“Pärast EBA poolt teostatud esmast analüüsi olen otsustanud avada ametliku uurimise Euroopa Liidu seaduse rikkumise osas (Breach of Union Law Investigation), antud juhul puutuvalt EBA põhikirja artiklisse 17,” kirjutas EBA ajutine juhatuse esimees Jo Swyngedouw eile Euroopa Komisjoni õigusküsimuste ja tarbijate peadirektoraadi peadirektorile Tiina Astolale.

EBA pressiteade ja kiri Euroopa Komisjonile

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses