Uudis

Eurosaadikud tahavad Eestis Danske asju uurida, Jaanus Karilaid keeldub neid vastu võtmast

Õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid leidis juunis toimunud komisjoni istungil, et Danske segaduse eest vastutab endine rahandusminister Jürgen Ligi.Foto: LIIS TREIMANN, Eesti Meedia/Scanpix

Järgmisel nädalal külastab Eestit Euroopa Parlamendi delegatsioon, et arutada erinevate institutsioonidega Danske skandaali ja rahapesuga seonduvat. Kui Taanis kohtutakse ka sealse parlamendi Folketing liikmetega, siis Eesti Riigikogu liikmetega kohtumist kavas pole.

Delegatsiooni liige, taanlasest eurosaadik Jeppe Kofod ütles Geeniusele reedel, et kindlasti oldi huvitatud ka Riigikogu liikmetega kohtumisest, kuid ta ei tea, miks see ära jäi. “Parlamendil on kahtlemata suur roll, mitte ainult Danske küsimuse puhul, vaid näiteks selles osas, milliseid ressursse riiklikele järelevalve asutustele eraldatakse. Kindlasti oleks ka huvitav teada saada, mida Eesti parlamendis Danske skandaali asjus viimastel kuudel arutatud on,” selgitas ta.

Karilaid: väldime väliskontakte

Õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid (KESK) ütleb, et püüab vältida sel teemal väliskontakte. “Suhtekorraldajad on ka viidanud sellele, et kui hakkad rääkima, siis võid kahjustada Eesti riiki,” ütleb ta vastuseks küsimusele, miks otsustati mitte kohtuda Euroopa Parlamendi saadikutega.

“Kirjalikele küsimustele vastame küll. Suulisi seisukohti tõlgitakse tihti valesti ja pigem see kahjustab meid”, lisab Karilaid.

Euroopa Parlamendi finantskuritegude, maksudest kõrvalehoidumise ja maksustamise vältimisega tegelev erikomisjon “TAX3” kohtub 6. – 8. veebruaril lähetuse raames ajakirjanike, Danske Banki ja mõlema riigi finantsjärelevalve institutsioonide esindajatega, Eesti rahandusministri ja ministeeriumi ametnikega ning Taani parlamendi liikmetega.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.