Uudis

Eurostat: Eesti inflatsioon kiirenes aprillis 19 protsendini

Eestis toimus euroala suurim kasv.Foto: Canva

Euroalal kiirenes aastainflatsioon Eurostati kiirhinnangu järgi aprillis märtsikuu 7,4 protsendilt 7,5 protsendini; Eestis kiirenes inflatsioon aga eelduslikult 14,8 protsendilt lausa 19 protsendini, mis oli ka euroala suurim kasv. 

Eesti hinnakasvule järgnes Leedu, kus esialgsetel andmetel kiirenes inflatsioon märtsi 15,6 protsendilt 16,6 protsendini. Eestile ja Leedule järgnesid Läti 13,2-protsendise ja Holland 11,2-protsendise hinnakasvuga. 

Nendest euroala liikmesriikidest, mille kohta on Eurostatil andmed, oli inflatsioon aprillis 4,9 protsendiga aeglaseim Maltal, järgnesid 5,4 protsendiga Prantsusmaa ja 5,6 protsendiga Soome. 

Euroala inflatsiooni kiirenemisesse panustasid eelmisel kuul enim 38-protsendise kasvuga energiahinnad. Järgnesid 6,4 protsendiga toidu-, joogi- ja tubakakaubad, 3,8 protsendiga tööstuskaubad ning 3,3 protsendiga teenused.

Euroopa Keskpank (ECB) on seadnud uueks sümmeetriliseks inflatsioonieesmärgiks 2 protsenti keskpikas plaanis. Varem oli selleks veidi alla 2 protsendi. 

Mis on iflatsioon ja miks see peaks sulle korda minema loe siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.