Foto: ööbisin inimtühjades Tallinna hotellides, olukord on nukker

Inimtühi söögisaal hotellis Park Inn by Radisson Meriton Conference & Spa Hotel Tallinn hotellis 11. jaanuaril 2021.Foto: Ronald Liive / Geenius Meedia

Paar viimast aastat olen agaralt kasutanud Tallinnas asuvate majutusasutuste teenused, kuna ei ela pealinnas. Möödunud nädalavahetusel oli taaskord pealinna asja ja nii nukrat seisu ei ole ma varem näinud. 

Hotellide tühjad parklad ning inimtühjad fuajeed ja söögisaalid on nii kõnekad ja samas nukrad. Ainus positiivne asi selle juures on hinnalangus, mis võimaldab praegusel keerulisel ajal proovida erinevate hotellide poolt pakutavaid võimalusi.  

Ööbisin kokku kolmes erinevas hotellis, kõik need olid väga kontaktivabad ja füüsilist kokkupuudet teiste klientide või personaliga ei olnud üheskis hotellis.

Kuna Tallinnas on restoranid suletud, siis ei saanud nautida ka suurejoonelist buffeelauda. Ühes hotellis pidi täitma paberi, kus sooviti teada, mida soovid hommikuks süüa ning söök toodi tuppa. Teises kahes oli pandud pakike valmis, millele pidi ise järgi minema.

Kedagi teist ei näe

Teekond parklast hotellituppa ning hommikul hotellitoast söögisaali ja sealt tagasi möödus mõlemas hotellis selliselt, et kordagi ei kohanud ühtegi teist klienti.

Kaks kolmest hotellist on suured mitmekorruselised, mille parklas on tavaliselt väga raske kohta leida. Praegu oli aga minu autole lisaks mõlemas suures hotellis vaid üks auto veel. 

Väiksemas ja kohati hubasemas hotellis oli kliente rohkem, kuid need sai vabalt lugeda kahe käe sõrmedel üles. Tube on seal aga sadu.

Hinnad on vähemalt soodsad

Olukord on nukker ja kurb, kuid nagu öeldud, võimaldab see minusugustel ehk teistes maakondades elavatel inimestel proovida erinevaid hotelle. 

Kui tavaliselt sai ca 40 euro eest keskpärase hotellitoa, siis nüüd saab sama raha eest kõrgema klassi hotelliketi teenuseid proovida.

Aga samas tuleb tõdeda sedagi, et päris paljud hotellid vajavad hädasti uuenduskuuri. Ma ei ütle seda pelgalt möödunud nädalavahetuse näitel vaid tuginen pikemale kogemusele, mida olen suvest saadik hotellides kogenud. 

Ja olgu lõpetuseks mainitud, et ei ma ei käinud Tallinnas koroonaviirust jagamas või seda endale ka saamas, mask oli koguaeg ees ning isegi intervjuud tehes ei kätelnud ning hoidsin distantsi. 

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.