Uudis

Fotod: petukõnesid tehakse tihti hiiglaslikest kõnekeskustest, kus tööl sadu inimesi

Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet teatab, et nende poole pöördutakse viimastel kuudel järjest sagedamini seoses telefonitsi tehtud müügipakkumistega.Sakala/Scanpix

Enamasti vene keeles rääkivad petturid on Eesti inimestele helistanud ning miljoneid eurosid välja petnud juba mõnda aega.

Hiljuti tabasid Ukraina õiguskaitseorganid ühe jõugu, mis organiseeris petukõnesid. Kas ka Eestisse, pole veel selge, ent politsei andmetel tehakse ka meile kõnesid keskustest.

“Erinevate venekeelsete petukõnede taga on tuhandete inimestega kõnekeskused. Ära anna kelmidele oma PIN-koode ja salasõna. Vajuta need kõned lihtsalt kinni,” teatas Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juht Urmet Tambre Twitteris, jagades artiklit ja pilte Ukraina juhtumist.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Kas konkreetselt Kiievis ja Dnipros tegutsenud petturitel Eestiga mingit pistmist on, pole teada — ent võib arvata, et märkimisväärne hulk petturitest tegutseb just umbes seesugustes tingimustes:

Fotod: Kiievi prokuratuur / kyiv.media

Dnipro ja Kiievi kõnekeskused tegutsesid üüritud ruumides ning neis oli tööl ligikaudu 300 inimest. Ebaseaduslikult enda kätte saadud isikuandmeid kasutades tegid nad nii Ukraina kui ka välisriikide inimestele kõnesid, üritades nende kontodele tungida.

Tihti levinud skeem oli seesugune, et inimestele saadeti SMS, kus väideti, nagu oleks keegi nende kontole sisenenud. Seejärel võeti inimestele juba telefonikõne ning üritati neilt kätte saada kaartide PIN-koode ja muud seesugust.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.