Uudis

Gaasigrilli plahvatus läks maksma üle 200 000 euro

Gaasigrilli plahvatusest alanud põleng hävitas Võrumaa pere kodu.Foto: Salva Kindlustus

Mai alguses hävitas gaasigrilli plahvatusest alguse saanud põleng Võru vallas Nooska külas elumaja. Salva Kindlustuse hinnangul ulatuvad kahjud üle 200 000 euro.

Pühapäeva õhtul terrassil gaasigrilliga süüa teinud pere oli juba läinud tuppa sööma, kui grill korraga põlema lahvatas. Leegid tungisid kiiresti tuulekasti ning akende kaudu majja. Päästjate saabumisel ulatusid leegid juba katusest, ustest ja akendest välja. Hiljem uuesti süttinud ja kustutamist vajanud hoone hävines koos sisustusega täielikult.

Päästjate hinnangul tõenäoliselt grilli põletis leegid mingil hetkel kustusid, kuid gaasi pealevool jätkus. Mõne aja möödudes tõusis kuuma grilli juures gaasi kontsentratsioon niivõrd suureks, et see lahvatas põlema ja süütas ka kõik lähedaloleva. 

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Salva Kindlustuse varakahjude osakonna juhataja Karen Soosalu märkis, et kuna tulekahju oli väga intensiivne, siis ei jäänud grillist suurt midagi järele ning süttimise täpset põhjust ei olnud võimalik välja selgitada. „Ainuke positiivne asi juhtunu juures oli see, et pererahvas ei viibinud õnnetuse hetkel grilli läheduses. Vastasel korral oleks võinud tagajärjed veelgi kurvemad olla. Kui vara on kindlustatud, siis selle saab alati taastada.“ Ta lisas, et siiski mõningaid põletusi sai perepea, kes põlengu alguses üritas pulberkustutiga tuld summutada.

Põlengu tagajärjel muutus hoone elamiskõlbmatuks ja hävines ka kogu majas sees olnud vara. „Nüüd tuleb hoone jäänused lammutada ja maja uuesti ehitada. Uue hoone ehitamiseks kulub esmasel hinnangul kuni 200 000 eurot. Lisaks paarkümmend tuhat eurot ka hoones hävinenud vara taassoetamiseks,“ selgitas Soosalu.

Meelespea ohutuks grillimiseks

Läheneva grillihooaja ja jaanipäeva valguses tuleks kindlasti läbi mõelda, kas grillimise juures on  kõik ohutustegurid tagatud.

  • Esimese asjana veendu, et grill on enne uut hooaega töökorras ja puhastatud. Grillile kogunev rasv võib oluliselt suurendada põlengu ohtu.
  • Enne uue grilli kasutuselevõtmist loe põhjalikult läbi kasutusjuhend ja tutvu ohutusnõuetega.
  • Lahtise leegiga grilli kasutamisel jälgi alati tuule suunda ja tugevust ning veendu, et grill asetseks hoonest ohutus kauguses (soovitavalt vähemalt viis meetrit).
  • Tule süütamisel ole süütevedeliku kasutamisel pigem tagasihoidlik. Kasuta ainult spetsiaalselt selleks mõeldud vedelikke või asenda see hoopis süütekuubikutega või toiduõliga.
  • Grilli kasutades valva lapsi. Jälgi, et nad ei mängiks põleva grilli läheduses ning hoia süütevahendid lastele kättesaamatus kohas.
  • Ära unusta ka tulekustutusvahendeid. Igas eramajas võiks olla paar vähemalt kuuekilost pulberkustutit ning kättesaadavas kohas tulekustutustekk.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.