Geenius: pooled eestlased ostavad telefoni järelmaksuga

Geeniuse tehnoloogiaportaal kirjutab, et ligi pooled eestlased ostavad mobiiltelefoni järelmaksuga, kuid operaatorite kinnitusel tagasimaksetega probleeme ei teki.

Võimalus saada telefon kätte selle eest kohe midagi maksmata on olemas iga operaatori juures. Sidefirmade andmed näitavad, et järelmaksu võimalust kasutavad kuni pooled kliendid ning populaarseteks brändideks, mida järelmaksuga ostetakse, on näiteks Apple ning Samsung.

Kaasa aitavad soodsad kampaaniad

Telia Eesti finantseerimise ja lisaväärtusteenuste valdkonna juht Maksim Melamed lausus, et laias laastus kasutab järelmaksu võimalust seadmete soetamisel ligi 50% klientidest. “Omalt poolt oleme muutnud järelmaksuga tasumise klientide jaoks võimalikult soodsaks ja paindlikuks. Näiteks mitmete kampaaniate puhul pakume kliendile võimalust kasutada järelmaksu puhul 0-eurost sissemaksu ja 0-protsendist intressi,” lisas ta.

Lähtuvalt vastutustundliku laenamise põhimõtetest hindab firma igal lepingu puhul tarbija suutlikkust võetud kohustuste täitmisel. “Sellel on olnud positiivne mõju, kuna kliente, kes jäävad maksegraafiku täitmisega hätta, on väga väike hulk,” märis Melamed.

Üldjuhul jääb näiteks nutitelefoni puhul kuumakse kuni 50 euro piiresse.

Loe edasi Geeniuse tehnoloogiaportaalist

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.