Uudis

Geeniuse analüüs: USA Amazonist jõulukinkide Eestisse tellimine on mõttetu raiskamine

Amazoni harusid on täis terve maailm, kuid eestlaste seas on peamiselt populaarsed kolme riigi harud: Saksamaa, Suurbritannia ja USA. Sellest viimasest aga tasuks hoiduda.

Eestisse kauba tellimisel tuleb arvestades saatmiskuludega, kuid Geeniuse analüüs näitab, et oluliselt madalamad on need siis, kui tellida kaup kas Saksamaalt või Suurbritanniast. Saatmiskulude vahe võib olla nõnda suurt, et teeb tasa ka selle, kui toode oleks USAs odavam.

Lisaks sellele on jõuluperioodil oluline see, et kaup jõuaks kohale enne 24. detsembrit. Kuigi USA Amazon suudab kaupa Eestisse tarnida küllaltki kiirelt, siis on Suurbritannia ja Saksamaa Amazon alati veidi kiirem.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Selles veendumiseks otsustasime proovida tellida kõigist kolmest veebipoest kahte sama toodet, mille valisime välja suvaliselt.

Test 1 – Lego Ninjago komplekt

Esimeseks tooteks, mida üritasime tellida, oli laste seas armastatud Lego Ninjago komplekt. Sama toode oli müügil nii Suurbritannias, Saksamaal kui ka USAs.

Jättes hetkel kõrvale toote hinna (mis pidevalt kõigub ja millele lisandub veel USAst tellides tollimaks), siis suutis selgelt kõige parema pakkumise teha Suurbritannia Amazon. Kui vaadata aga seda, mil pakk kohale jõuab, siis võib tavasaatmisega see enne jõule saabuda vaid Saksamaa Amazonist.

USA Amazon nõudis tavalise saatmise eest, misjuhul jõuaks pakk täna tellides kohale 27. detsembril-4. jaanuaril, 33,47 eurot. Kiirsaatmise eest, misjuhul jõuaks pakk kohale 19. detsembril, küsib USA Amazon 47,36 eurot.

Saksamaa Amazon nõuab tavalise saatmise eest, misjuhul jõuaks pakk kohale 22.-27. detsembril, 10,99 eurot. Kiirsaatmise eest, misjuhul saaks Lego kätte 18. detsembril, küsib Saksa Amazon 22,67 eurot.

Suurbritannia Amazon küsib tavasaatmise eest, misjuhul jõuaks pakk kohale 24.-27. detsembril, 10,90 eurot. Kiirsaatmise eest, misjuhul jõuaks pakk kohale 18. detsembril, küsib Amazon 15,37 eurot.

Test 2 – Fitbit Versa nutikell

Teiseks tellitud tooteks oli Fitbit Versa nutikell, mille puhul esines saatmises taas suuri hinnavahesid.

Selgelt kõige parema pakkumise teha Saksamaa Amazon tavasaatmise puhul ja Suurbritannia Amazon kiirsaatmise puhul.

USA Amazon nõudis tavalise saatmise eest, misjuhul jõuaks pakk täna tellides kohale 27. detsembril-4. jaanuaril, 17,52 eurot. Kiirsaatmise eest, misjuhul jõuaks pakk kohale 19. detsembril, küsib USA Amazon 33,28 eurot.

Saksamaa Amazon nõuab tavalise saatmise eest, misjuhul jõuaks pakk kohale 22. detsembril, 7,95 eurot. Kiirsaatmise eest, misjuhul saaks Lego kätte 17. detsembril, küsib Saksa Amazon 17,60 eurot.

Suurbritannia Amazon küsib tavasaatmise eest, misjuhul jõuaks pakk kohale 24. detsembril, 8,09 eurot. Kiirsaatmise eest, misjuhul jõuaks pakk kohale 18. detsembril, küsib Amazon 11,88 eurot.

Mida sa nüüd siis tegema peaksid?

Geeniuse kaks testi näitavad selgelt, et USA Amazoni kasutamisest tuleks loobuda. Samuti näitab test seda, et tavasaatmise puhul tasub eelistada Saksamaa Amazoni, kiirsaatmise puhul aga Suurbritannia Amazoni. Kui paki kättesaamisega on aga väga kiire, siis tasub jääda Saksamaa Amazoni kasutamise juurde.

Kui otsid konkreetset toodet, siis on mõistlik võrrelda ka Suurbritannia ja Saksamaa lehti, kuna nende puhul mängib rolli ka toote hinna vahe.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.