Uudis

Google pani Eesti tarbijaid petnud piletimüügiportaali oma musta nimekirja

Viagogo.AFP/Scanpix

Järelturu piletite müügiportaal Viagogo.com on sattunud Google’i põlu alla: nimelt on Google nende reklaamsõnad oma otsingutulemustest eemaldanud. See ei tähenda päris seda, et Viagogo nime otsides üldse midagi leiaks, vaid enam ei saa Viagogo raha eest ennast otsingutulemustes kõrgemaks kergitada.

Suvaline näide: otsid Google’ist märksõna “Metallica tickets”. Kui Viagogo on nende märksõnade eest Google’ile maksnud, siis tuleb otsingutulemustes esimesena nende leht. Enam pole see võimalik ja Viagogo saab otsingutulemustes esineda vaid orgaaniliselt.

Viagogo nimetab ennast maailma suurimaks piletite järelmüügi portaaliks ja on tarbijates väga palju pahameelt tekitanud, sh Eestis.

Tarbijakaitse on toonud näiteid, kuidas Viagogo.com ei edastanud Eesti tarbijale piletit väitega, et see saadetakse alles nädal enne kontserti. Tarbija soovis piletiostust taganeda, kuna selline olukord põhjustab ebakindlust. Kindlus on väga vajalik eelkõige arvestades, et kontsert toimub välisriigis ning tarbija teeb täiendavaid kulutusi majutusele ja transpordile teadmata, kas ürituse pilet talle üldse edastatakse.

Hinnaga manipuleerimise tõi välja Eesti tarbija, kes küll sai spordiürituse pileti kätte, ent ümbrikut avades leidis ta piletile trükitud hinnaks 35 eurot, mille eest tarbijalt küsiti hoopis 116 eurot. Täpsemalt uurides selgus, et müüja küsitud hinnale lisandusid veel platvormi lisatasud, näiteks lepingutasu, käitlustasu, pileti edastamise tasu, mis võivad olla pileti müügihinnast märkimisväärselt suuremad.

Ka praegu on Viagogos müügil Eestis toimuvate ürituste piletid. Näiteks Tallinnas toimuvale Andrea Bocelli kontsertile ja Euroopa jalgpalli meistrivõistluste kvalifikatsioonimängudele.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.