Uudis

Haapsalust kaugliinide tasuta sõidud lõppevad

Piletitulust elavatele bussifirmadele see aga ei meeldi. Transpordiameti juhi Kaido Padari sõnul on tasuta kaugliinide puhul tegu ebaausa konkurentsiga ja seetõttu uuest aastast olukord muutub - mitut maakonda ühendavad Kaugliinid hakkavad olema eakatele ja noortele tasulised.Foto: Canva

Uuest aastast ei saa noored ja pensionärid Haapsalust liinibussiga enam Tallinna, Pärnusse, Tartusse ega Märjamaale tasuta sõita, kirjutab Lääne Elu.

Aastate eest sõlmitud pikaajaliste lepingute tõttu on Eestis mitmeid kaugliine, kus sõit on kas tasuta või väga soodsa hinnaga. Tasuta kaugliinid tekkisid 2018. aastal, kui maakonnaliinidel kehtima hakanud priisõit laienes automaatselt avalikele kaugliinidele. Nii saavad Haapsalu noored ja eakad ilma rahata sõita Tallinna, Tartusse, Pärnusse ja Märjamaale.

Piletitulust elavatele bussifirmadele see aga ei meeldi. Transpordiameti juhi Kaido Padari sõnul on tasuta kaugliinide puhul tegu ebaausa konkurentsiga ja seetõttu uuest aastast olukord muutub – mitut maakonda ühendavad liinid hakkavad olema eakatele ja noortele tasulised.

Ümberkorralduse üks põhjusi on ka see, et transpordiamet peab tuleval aastal kõigis maakondades vähendama bussiliinide kilomeetreid kahe protsendi võrra.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.