Haigekassa taastab lõpetatud töösuhtega inimestele haigushüvitise maksmise

Haigekassa maksab hüvitist töösuhte ajal alanud töövõimetusjuhtumi lõpuni.Foto: Shutterstock

Tervise- ja tööministri ettepanekul taastab haigekassa enne selle aasta juulit kehtinud töövõimetuse hüvitise  maksmise põhimõtte ja maksab hüvitist töösuhte ajal alanud töövõimetusjuhtumi lõpuni.

Ajutise töövõimetuse hüvitis on mõeldud kompenseerima tulu, mis jääb töökohustustest ajutise vabastuse tõttu saamata. Haigekassa õigusosakonna juhataja Ergo Pallo sõnul oli vahepealne muudatus seotud seaduse mõtte ülevaatamisega.

„Arutasime tekkinud olukorda tervise- ja tööministriga ja leidsime, et seaduse tänane sõnastus võib olla mitmeti tõlgendatav. Töötame koos sotsiaalministeeriumi ning teiste osapooltega, et tagada õigusselgus ning viia seadusemuudatus esimesel võimalusel Riigikokku. Seni jätkame nii-öelda vana praktikaga, kus töösuhte ajal aset leidnud ajutise töövõimetuse juhtumi alusel maksame hüvitist töövõime taastumiseni,“ selgitas Pallo.

Nende inimeste puhul, kellele selle aasta 12.07.-02.09. keelduti ainult sellel alusel hüvitist maksmast, teeb haigekassa parandused.

Töövõimetuslehe väljastamine või mitteväljastamine on endiselt arstlik otsus ehk sõltumata töösuhte olemasolust hindab raviarst inimese haigestumisest lähtuvalt, kas töövõimetuslehte on vaja. Arstil on õigus ja ka kohustus lehe andmisest keelduda, kui inimese tervislik seisund võimaldab töötamist. Töövõimetuslehe väljastamine peab olema vajaduspõhine, põhjendatud ja dokumenteeritud.  

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.