Haigushüvitise maksmist alates teisest päevast pikendati kuni aasta lõpuni

Haigekassa maksab hüvitist töösuhte ajal alanud töövõimetusjuhtumi lõpuni.Foto: Shutterstock

Eelmise aasta lõpus otsustas valitsus, et selle aasta alguses saavad Eesti inimesed haigushüvitist juba teisest haiguspäevast. Seda selle nimel, et inimesed ei käiks pandeemia ajal haigena tööl. 

Kui esialgu pidi hüvitise maksmine selliselt kestma kuni aprillini, siis valitsuse tänase otsusega pikendati seda kuni 2021. aasta lõpuni. 

Samadel tingimustel saavad hüvitist lähikontaktsed

Valitsus kiitis täna e-istungil heaks ja saatis riigikogule arutamiseks seaduseelnõu, mis pikendab haiguspäevade varasemat hüvitamist kuni aasta lõpuni. Koroonaviiruse leviku piiramiseks saavad samasugustel tingimustel haiguslehel olles hüvitist ka nakatunute lähikontaktsed.

Juba praegu näeb seadus ette, et koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kompenseerib tööandja haiguslehe 2.–5. ning haigekassa alates 6. haiguspäevast.

Kui praeguse seaduse järgi pidi selline haigushüvitise maksmise kord kehtima ajutiselt 1. jaanuarist kuni 30. aprillini, siis täna valitsuse heakskiidu saanud eelnõu kohaselt jätkub see kuni 2021. aasta lõpuni. 

Haiguspäevade varasem hüvitamine vähendab haigena tööl käimise riski ja aitab seeläbi piirata COVID-19 levikut, sest võimaldab inimestel juba esimeste haigussümptomite ilmnemisel koju jääda, aidates säilitada nende sissetuleku. Muudatus nõuab sel aastal 12 miljonit eurot lisaraha, millest pool kaetakse riigieelarvest ja pool haigekassa eelarvest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.