Harjumaa parimad palgamaksjad: arvud on müstiliselt suured!

EurodScanpix

Harjumaa parimate palgamaksjate juures on mõned palgad rabavalt suured, arvudesse täpsemalt sisse vaatamine näitab aga, et päris nii ulmeline pilt siiski pole.

Maksu- ja tolliameti andmete kohaselt on ühe töötaja kohta kõige suuremat palka viimase 4 kvartali jooksul maksnud GE Power Estonia AS.

Matemaatikat uskudes on keskmine palk selles firmas kõrge kaarega üle 10 000 euro, ühel hetkel on firmas tööl olnud aga enam kui 300 ning järgnevatel kvartalitel ainult 20 inimest, tööjõumakse on tasutud aga endise hooga.

Sestap on põhjust arvata, et nii rõõmus pilt tõele ei vasta. Ka ettevõtte endiste ja praeguste juhtide kinnitusel ei ole palganumbrid nende firmas nii ilusad kui maksuameti andmetest paista võiks.

Seepärast on tabelis esimesel kohal Microsoft Estonia OÜ, mis on tööjõumakse väga uljalt tasunud eelmise aasta teises pooles. Ainult selle aasta numbreid vaadates oleks keskmine palk ettevõttes veidi tagasihoidlikum.

Microsoftiga on asi lihtne, kõik teavad enam-vähem, mis äriga tegu on. Tabelis teisel kohal on aga veidi salapärasem ettevõte- CM Tallinn AS. CM on lühend ettevõtte ingliskeelsest nimest Copenhagen Merchants ehk siis Kopenhaageni kaupmehed. Ettevõte tegeleb logistika ja kaubandusega ning tegutseb toormemaaklerina.

Kolmandale kohale jõudis Tallinna börsil noteeritud Merko Ehitus AS.

Märkimist väärib seegi, et huvitaval kombel on parima 10 sekka sattunud ka likvideerimisel olev Versobank AS.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.