Hea nipp: kuidas leida igast seadusest parajasti kehtiv versioon?

Seadusest tasub alati vaadata parasjagu kehtivat versiooni.Foto: Shutterstock

Aeg-ajalt on ikka vaja seadusest midagi järgi vaadata – näiteks seda, kuidas käib puhkuse võtmine kui suur on üks trahviühik.

Enamik inimesi ilmselt guugeldab sõna, mille kohta teada tahetakse ning valib seaduse, mis esimesena vasteks tuleb.

Näiteks kui otsid “trahviühik”, leiad üles karistusseadustiku ning selle 47. paragrahvist loed, et ühiku väärtuseks on… 60 krooni?

Asi on selles, et Google kipub tihti indekseerima vanu seadusetekste, mis tegelikult enam ei kehti – siintoodud näite puhul avas Google 2002. aasta versiooni.

Seaduse puhul on aga ülioluline vaadata parasjagu kehtivat teksti. Selleks on Riigi Teataja lehel eraldi nupp “Hetkel kehtiv”, mis asub seaduse nime juures paremal pool:

Kui sul siiski mõne seaduse varasemat versiooni vaja on, leiad selle sealsamas olevast noolekujulisest rippmenüüst. Sealt leiad ka juba vastu võetud, aga veel mitte jõustunud seadused, mis hakkavad kehtima tulevikus.

Kui nuppe vajutada ei viitsi, võid ka Riigi Teataja lehel kirjutada aadressiriba lõppu ?leiaKehtiv. Ka see annab tulemuseks parasjagu kehtiva versiooni.

Lihtsalt märkuse korras – üks trahviühik on praegu 4 eurot. Mõni aasta tagasi oli valitsuses initsiatiiv see 8 euro peale tõsta, aga lõpuks see läbi ei läinud.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.