Uudis

Hea uudis ostlejatele: Riia lähistele kerkib outlet-kaupluste küla

Ostuküla kavand.Outletico

Läti investorid rajavad Riia lähedale, Tallinnast 324 kilomeetri kaugusele outlet-ostuküla Via Jurmala Outlet Village.

Ligi 70 brändikauplusega keskuse ehitus peaks valmis saama sügisel ja keskus avatakse järgmise aasta märtsis.

Projekti arendaja Outletico juhatuse esimees Viktorija Beatrice Radzeviciene ütles, et seni on outlet-kauplused olnud levinud peamiselt nii-öelda vana Euroopa. Uus keskus näeb enda sihtturuna aga kogu Baltikumi.

Tema sõnul saavad kõik kliendimaterjalid olema kohandatud ka kõigile Baltimaade tarbijatele, sealhulgas eestikeelseks. Keskus plaanib ka Riiat külastavate turistide jaoks shuttle-bussid käima panna.

Küla kubanduspinna kogumaht on 21 500 ruutmeetrit, millest esimeses etapis valmib 13 500 ruutmeetrit. Outletis hakkavad paiknema tuntud brändiriiete, -jalatsite ja -aksessuaaride kauplused, aga ka kohvikud-restoranid ja laste mänguala. Ostukeskuse kinnistu kogupindala on 110 000 ruutmeetrit.

Vastavalt ostuküla kontseptsioonile müüakse kauplustes disaintooteid, mis on pärit kas möödunud hooaja jaekaubandusest või disainitud spetsiaalselt outlet-kaupluste tarbeks, tuntava allahindlusega – minimaalne allahindlus algsest jaehinnast on toodete puhul 30 protsenti ja reeglina enamgi.

Itaalia, Saksamaa ja Suurbritannia vastavate outlet-keskuste eeskujul rajatava Via Jurmala Outlet Village teise etapi ehk täismahus valmimine on planeeritud 2021. aastaks, mil keskuses saab olema kokku 90 kauplust.

Ostuküla paikneb nii Riia kesklinnast kui lennujaamast ligikaudu 15 kilomeetri kaugusel. Pärnust on ostuküla 2 tunni ja 50 minuti, Tartust 3 tunni ja 50 minuti ning Tallinnast 4 tunni ja 25 minuti autosõidu kaugusel.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.