Süsteem on lihtne: prindi välja poster, millel 52 kasti, igas üks arv. Tõmba iga nädal maha üks neist arvudest ning pane sama suur summa kõrvale. Kui suudad väljakutse edukalt läbida, koguneb aasta lõpuks säästudeks ei rohkem ega vähem kui 1000 eurot.
Vaata üle, kuhu su raha kulub
Sageli on nii, et sa ei kujuta tegelikult ette kui suur osa tema palgast läheb näiteks väljas söömisele, kohvi ostmisele või iga kord poes käies šokolaadi ostmisele.
See ei tähenda, et sa peaks tingimata koonerdama. Avastasin näiteks ise eriolukorra ajal, et kulutan raha ebamõistlikult ning hoidsin lõpuks kokku sadu eurosid.
Kokkuhoiukohti oli mitmeid, aga kokku andsid need päris suure raha. Näiteks leidsin, et toitu koju tellida on märksa odavam kui poes käia, sest impulssostud jäävad ära (ja koroonaajal on see muidugi eriti mõistlik). Telekapakett oli ebavajalikult kallis, Elektrilevi pakett ebamõistlikult nööriv – euro siit, euro sealt, aga kokku palju. Loe lähemalt siit.
Kõige parem viis kuludest ja tuludest ülevaade saada on teha eelarve või vähemalt kulud kirja panna ja läbi mõelda, kas neid ikka on vaja teha.
Säästa märkamatult ja väikeste summade kaupa
Enamik Eesti suuremaid panku pakuvad võimalust kaardiga makstes tillukeste summade kaudu säästa. Viimati tuli oma rahakogujaga välja Swedbank.