Uudis

Heas usus kopsaka ettemaksu tasunud klient jäi Eesti veebipoest tellides tuhandetest eurodest ilma

Tarbijavaidluste komisjoni on taaskord jõudnud juhtum, mis puudutab kauplejat Laforte OÜ (puitmaterjalid.ee).

Nimelt tellis klient kauplejalt mullu augustis suvemaja, kokku summas 14 000 eurot, millest poole maksis ta ettemaksuna ära. Maja lubati kohale tuua 60 päeva jooksul.

Hiljem lepiti kokku tarnimiskuupäevaks mai 2019. Kaupleja saatis hiljem veel tarbijale sõnumi, et ootab aknaid ja uksi, mistõttu toob maja juuni alguses.

Alates maikuust olid kaupleja telefonid välja lülitatud ja seega ei saanud klient enam nendega ühendust. Klient edastas juuni keskel kauplejale avalduse raha tagastamiseks, kuivõrd ei olnud viimase 30 päeva jooksul kauplejaga ühendust saanud. Kaupleja saatis vastuse, milles teavitas, et tal on telefoniarve maksmata ja ta ei saanud helistada, nüüd aga telefon üldse ei tööta.

Kaupleja lisas, et saatis tootjale kirja küsimusega, miks ei ole tellimust täidetud. Vastust ei tulnud, aga kaupleja lubas asja edasi uurida.

Tarbija avaldas soovi kauplejaga kohtuda ja samuti saada kaupleja poolt allkirjastatud leping. Vastust ei tulnud, seega pöördus klient tarbijavaidluste komisjoni.

Kaupleja komisjoni järelpärimistele ei vastanud. Komisjon tegi otsuse tarbija kasuks, et ettemakstud raha tuleb tarbijale tagastada.

Laforte OÜ on varemgi hädas olnud toodete tarnimisega , mille eest on tarbijad juba ettemaksu tasunud. Ühe säärase juhtumi tõttu figureerib firma ka tarbijakaitseameti mustas nimekirjas.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses