Helme ekspertide kriitikat pälvinud pensionireformist ei tagane

Rahandusminister Martin HelmeFoto: Scanpix

Rahandusminister Martin Helme sõnul sai koalitsioon teise pensionisamba vabatahtlikuks muutmiseks rahva mandaadi, mistõttu puudub neil võimalus taganeda kavatsetava reformi vabatahtlikkuse mõõtmest.

Esmaspäeval toimunud pressikonverentsil Eesti Pangas esitas Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) delegatsiooni juht Cheikh Anta Gueye Eesti visiidi kokkuvõtte, mille kohaselt soovitatakse loobuda plaanist muuta teine sammas vabatahtlikuks.

IMF-i missioon avaldab üksmeelselt arvamust, et pensionisüsteem vajab muudatusi, kuid soovitab vajalikud muudatused läbi viia kohustusliku teise samba raamistiku sees, ütles Gueye.

Reform tuleb

Samuti pressikonverentsil osalenud rahandusminister Martin Helme sõnul on välispoolne pilk Eesti majandusele tervitatav, kuid pensionireformi sisu osas ollakse eri nägemusel. “Erinev taust tingib võib-olla erineva lähenemise,” lausus Martin Helme. “Valitsusel on valimistel saadud mandaat, mida võib pidada ka kohustuseks, ja see kohustus kirjutab meile ette, milline see reform peaks olema.”

Helme sõnul kuulatakse väga tähelepanelikult soovitusi ja ettepanekuid pensionireformiga kaasnevate võimalike riskide tuvastamiseks ja maandamiseks. “Me saame ju aru, et riskid on olemas selle reformiga – see on väga suur reform, mis puudutab väga paljusid inimesi ja sellel on väga pikk mõju.” tõdes Helme.

“Alati hea meelega kuulame head nõu, aga meil on mingi teatav raam ees, mis ei anna meile võimalust seda nõu lõpuni järgida,” lisas Helme.

IMF-i delegatsioon viibis Eestis 22. oktoobrist 4. novembrini, et arutada riigi- ja erasektori esindajatega Eesti majanduse olukorda ning tehtud ja kavandatavaid majanduspoliitilisi samme. Visiit toimus IMF-i iga-aastase Eesti põhimissiooni raames.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.