Uudis

Helme lubab uueks aastaks mitusada miljonit suuremat eelarvet

Rahandusminister Martin Helme usub, et Eestil on reaalne võimalus USA suurtrahvidest osa saada.Scanpix

Rahandusminister Martin Helme sõnul on 2020. aasta riigieelarve maht üle 11 miljardi euro ning kasv võrreldes selle aastaga on mitusada miljonit eurot.

“Kulude ja investeeringute ja ka tulude pool ületab 11 miljardi piiri,” märkis minister neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil. Ta lisas, et eelarvemahu kasv tänavusega võrreldes tuleneb Eesti majanduse heast olukorrast ja maksulaekumiste kasvust.

Helme sõnul kulub järgmisel aastal sotsiaalsele kaitsele ligikaudu 3,6 miljardit eurot, millest 2 miljardit eurot moodustavad pensionid ning 1,6 miljardit eurot tervishoid.

“Me tegeleme ka sellega, et leida võimalus teatud prioriteetsetes sektorites saavutada palgakasvu,” ütles rahandusminister. Prioriteetseteks valdkondadeks nimetas ta siseturvalisust, haridust ja kultuuri, samuti peaks palk tõusma keskkonnaministeeriumi allasutustes.

Valitsus jätkab neljapäevasel kabinetinõupidamisel 2020. aasta riigieelarve eelnõu aruteludega. Valitsus plaanib eelnõu järgmise nädala teisipäeval kinnitada ja kolmapäeval riigikogule üle anda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.