Uudis

Helme: rahapesu vastane võitlus on hakanud takistama ettevõtlust

Rahandusminister Martin Helme sõnul üks-ühele tulu kaotamist kindlasti ei kompenseerita.Foto: Scanpix

Rahandusminister Martin Helme sõnul kurdavad ettevõtted, et pangad on rahapesu vastaseid reegleid karmistades hakanud takistama äritegemist, kirjutab ERR-i uudisteportaal.

“On täiesti selgelt näha, et on ka ülereageerimist pankade poolt, et pikaaegseid kliente ei soovita enam enda juurde. Teatud ülekandeid, eriti me räägime nendest ülekannetest, mis käivad üle piiri, ei soovita teha ja see on hakanud tänasel päeval ikkagi reaalselt Eesti ettevõtluskeskkonnale mureks muutuma,” ütles Helme ERR-ile peale kohtumist pangajuhtidega.

Helme sõnul oodatakse pankadelt, et nende riski äratundmise ja riski hindamise mehhanismid muutuksid targemaks. “Pangad ei peaks ikkagi sellise hoiakuga lähenema et igaks juhuks viskame kliente üle parda või igaks juhuks paneme arveid kinni,” lisas Helme.

Pangaliidu juhi Erki Kilu sõnul on regulatsioonid paari aastaga karmistunud ning praegu eeldatakse pankadelt klientide, nende partnerite, lõplike kasusaajate ja sanktsioneeritud isikikute tundmist läbi ja lõhki. Kehtib nulltolerants ja karmistunud on karistused eksimuste suhtes. Pankade konservatiivuse tõttu pole mõned kliendid taustakontrolli läbinud.

“Üldiselt on nende sulgemiste taga ka konkreetsed põhjused olnud. Loomulikult, kui klient tunneb, et talle on ülekohut tehtud, siis tal on võimalik panka pöördudada ja seda saab üle vaadata,” sõnas Kilu. Kilu sõnul saab piisava hulga kaebuste korral need kokku võtta ja sõnumi ministrile edastada.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.