Uudis

Hiigeltehing kinoturul: Apollo ostab ära Forum Cinemase kinod kogu Baltikumis, sealhulgas Eestis

Apollo Groupi kinoFoto: Shutterstock

Margus Linnamäele ja Ivar Vendelinile kuuluv Apollo Group ostab ära Forum Cinemase Eesti kinod, sealhulgas kuulsa kobarkino Tallinnas.

Tehing allkirjastati eelmise nädala reedel, kinnitas Apollo grupi nõukogu esimees Sven Nuutmann Geeniusele.

Lepingu järgi omandatakse kõik Forum Cinemase kinod Eestis, Lätis ja Leedus. Nuutmanni sõnul oli eesmärk laieneda; näiteks Leedu on firma jaoks väga oluline turg ning ostutehing võimaldab laieneda kiiremini.

Filmide levitamise äri tehinguga kaasa ei tule, ostetakse ainult kinod.

Kui palju kinode eest makstakse, ei soostunud Geeniusele avaldama ei Vendelin ega Nuutmann.

Apollo ise loodab, et tehing lüüakse täiesti lukku selle aasta jooksul või uue aasta alguses. Asja komplitseerib see, et vaja on kõikide Balti riikide konkurentsiametite luba.

Leedus Nuutmanni hinnangul probleemi ei tohiks olla; seal on Apollol endal praegu üks kino Panevėžyses, kusjuures Forumit linnas pole. Lätis peaks samuti asi libedalt minema.

“Kuidas see Eestis läheb, eks me seda näeme,” ütles Nuutmann. Samas märkis ta, et kinoäri on pandeemia järel küllaltki raskes seisus ning avaldas lootust, et see on üks argumente tehingu kasuks.

Forum Cinemas on Baltikumi suurim kinofirma. Eestis kuuluvad neile Tallinnas Coca-Cola Plaza, Tartus Ekraan ja Viljandis kino Centrum. Lätis on Forumil üks ja Leedus viis kino.  

Uuest kinogrupist saaks selgelt Eesti kõige suurem tegija, millele pakuks konkurentsi sisuliselt ainult Cinamon ning väiksemad tegijad nagu Artis ja väiksemates kohtades asuvad üksiktegijad.

Forum Cinemas kuulub praegu Soome kinooperaatori Finnkino Gruppi, mis omakorda kuulub rahvusvahelise kinoketi Odeon koosseisu. Odeon omakorda kuulub USA kinoketile AMC (mida ei tohiks segamini ajada samanimelise USA telekanaliga).

Konkurentsiamet on viimasel ajal tihtilugu võtnud Linnamäe äride ostutehingute puhul kas lisaaega või seadnud tingimusi, et tehingud toimuda saaks.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.