Uudis

Hiigelturg: Tallink tahab Singapuri lennujaamas napsu ja suitsu müüma hakata

Eestlastel tuleks lepingu eest välja käia miljoneid

Singapuri Changi lennujaam.Scanpix

Laevafirma Tallink on näidanud üles huvi Singapuri Changi lennujaama alkoholi- ja tubakaärisse sisenemise vastu, kirjutab The Moodie Davitt Report.

Esialgu oli pakkumuste esitamise tähtaeg 5. august, ent lennujaam pikendas seda 26. augustini. Võitjaga sõlmitakse leping, mis kestab järgmise aasta 9. juunist 2026. aasta 8. juunini.

Tallinki kommunikatsioonijuht Katri Link ütles BNS-ile, et ei saa võimalikku huvi kommenteerida, kuna laevafirma aktsiad on noteeritud Tallinna börsil.

The Moodie Davitt Reporti kohaselt on huvi üles näidanud veel DFS Group, kelle käes on leping olnud 1980. aastast, lisaks ka Heinemann, Dufry, Lotte Duty Free, The Shilla Duty Free, Lagardère Travel Retail, China Duty Free Group, King Power Group ja King Power International.

Väljaande hinnangul on Eesti laevafirma huvi osalemise vastu üllatuslik. Samas märkis väljaanne ka seda, et osa nimetatud ettevõtetest on mures finantsriskide pärast ega esita tõenäoliselt konkursile oma pakkumust.

Mullu oli väljaande kohaselt Singapuri lennujaama alkoholi- ja tubakaäri käibeks 430 miljonit USA dollarit. Müük väljuvatele lendudele oli sellest ligi 400 miljonit dollarit, millest omakorda 61 protsenti moodustas kange alkohol, 7 protsenti vein ja vahuvein ning 32 protsenti tubakas.

Müügist saabuvatele lendudele moodustas kange alkohol 74 protsenti ning vein ja vahuvein 26 protsenti. Tubakatooteid lennujaam saabuvatele lendudele ei müü.

Lisaks kontsessioonitasule tuleb võitjal tasuda 20,5 miljoni dollari suurune deposiit, samuti kaasnevad suured kapitalikulud lepingu kestuse vältel.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.