Uudis

Hiina pakkide kättesaamine hakkab viiruse tõttu viibima

Hiina koronaviiruse tõttu peatub Hiina pakivoog. Viirus ise pakkide kaudu siiski ei levi.Foto: Shutterstock

Alates eelmisest nädalast on mitmetes Hiina piirkondades antud inimestele juhised püsida kodus vähemalt kuni 9. veebruarini. Seetõttu ei saadeta nii-öelda “koduaresti” perioodil Hiinast välja ka ühtki saadetist, teatas Omniva.

Omniva operatsioonide juhi Kristi Undi sõnul toob ajutine Hiina pakivoo seiskumine tõenäoliselt kaasa mõningase saadetiste kuhjumise. “Juba rahvusvahelisse tarneahelasse jõudnud pakid jõuavad tavapäraselt meieni, aga ühel hetkel on oodata Hiina pakivoo pausi, millele järgneb järsk kuhjunud saadetiste tulv,” rääkis Unt.

Praegu sujub rahvusvaheliste pakkide kohaletoimetamine tema sõnul ilma suurema viiteta. “Kui tööseisaku ajal kuhjuvad pakid jõuavad meile ühel hetkel suurte kogustena korraga, siis võib nende pakkide kohaletoimetamine võtta tavapärasest pisut kauem aega,” ütles Unt samas. Eesti-siseste ja muu Euroopa pakkide tarnekiirust see aga Undi sõnul ei mõjuta.

Viirust Omniva kinnitusel Hiinast pakkide tellimisel kartma ei pea – teekond on pikk ning pakkide kaudu viirus levida ei saa.

Omnival pole ka endal infot

Olenemata kaua kaup teel on olnud, toimetab Omniva saadetise siiski tellijani nii kiiresti kui võimalik. Rahvusvahelist paki transporti Omniva aga kontrollida ei saa.

“Nende saadetiste osas, mis veel Eestisse jõudnud pole, ei oska me infot jagada. Seetõttu on kliendil kõige targem varuda kannatust ning oma saadetise infot jälgida Omniva kodulehe saadetise otsingus. Kahjuks ei ole ka meie klienditeenindusel alles teel olevate saadetiste kohta täpsemat infot jagada,” ütles Unt.

Tähele tasub panna ka seda, et kui mõnda teise tracking-keskkonda tekib paki kohta esimene sündmus, mille asukohaks kuvatakse “Eesti”, tähendab see postimaailmas sageli seda, et saadetis on saatjariigi eksporditerminalist väljunud alles Eesti poole. See tähendab, et füüsiliselt Eesti pinnale jõudmiseks võib kuluda veel mitu päeva või isegi nädalat.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.