Uudis

Hiiumaa parim palgamaksja: kui oleks võimalik, siis maksaksime veel rohkem!

Foto: Scanpix

Parimatest palgamaksjatest rääkides pöörduvad pilgud tavaliselt Harjumaale, tublisid ettevõtteid on aga ka mujal. Hiiumaal on parimate palgamaksjate seas näiteks Hiiu Kalur, HMPK ja Dale Ld.

Dale LD maksab töötajatele keskmiselt 1 550 euro suurust kuupalka ning ettevõtte juhi sõnul võiks see number veel suuremgi olla.

AS Dale LD tegeleb plasttoodete valmistamisega survevalu- ja ekstrusioonmeetodil ning toodab plasttooteid ehitusvahtu tootvatele ettevõtetele, samuti plastkomponente elektritarvikute tootjatele.
“See palganumber võib tunduda suur, kuid kui arvestada sellega, et töötame 24 /7  vahetustes, töö on rutiinne, samas tähelepanu nõudev, siis võimaluse korral tuleks veel rohkem maksta,” kommenteeris AS Dale LD juhataja Anita Kaerma.

Tema sõnul on viimastel aastatel olnud üha raskem kasumlikult toota, firma kasum on vähenenud ning seetõttu ka keeruline üldise palgatõusuga kaasa minna.

“2019. aasta algul tõstsime töötajate palka 8 protsenti,” selgitas ta.

Kõik ettevõtte 49 töötajad on ametis Hiiumaal, Leisu külas asuvas tehases. Vaatamata korralikule palganumbrile on ettevõttel Hiiumaal keeruline leida vajaliku kvalifikatsiooniga töötajaid, seetõttu koolitatakse neid kohapeal töö käigus.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.