Uudis

Hilinenud postipakid saab kätte maksuvabalt

Pakiautomaat.Foto: Shutterstock

Eestisse on jõudnud ligikaudu 50 000 saadetist, mis on kaubamahtude konsolideerimise tõttu teel olnud tavapärasest kauem, teatas Omniva. 1. juulist lisandunud maksumuudatused kaupadele siiski ei rakendu.

Omniva töötajad tuvastasid, et tegemist on peamiselt AliExpressi kaupadega ning kõige varasemad saadetised olid teele pandud juba aasta alguses. Singapuri Posti poolt pandi kaubad Euroopa poole teele mai lõpus, kuid valesihituse tõttu jõudis partii Hollandi kaudu Soome. Tegemist on väikese väärtusega kaubaga (kõik saadetised alla 22€), mis jõudis EL territooriumile siiski enne 1. juulit, kui muutus kohustuslikuks ka selliste saadetiste deklareerimine ja käibemaksu tasumine. Seetõttu jõuab nüüd eestlasteni hulk saadetisi, mille puhul deklareerimist ja maksude tasumist ei nõuta.

Kuigi mõned Eestisse jõudnud saadetised on oma tarnetähtaja ületanud ning tõenäoliselt juba kaupmehe poolt saajatele hüvitatud, toimetab Omniva saadetised siiski tellijateni ja pakiomanikud saavad oma kauaoodatud saadetised järjest kätte.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Rahvusvaheliste pakkide konsolideerimine on viimasel ajal rohkem levima hakanud nähtus, kus mõned rahvusvahelise logistikateenuse pakkujad on hakanud kaupa kinni hoidma, et seejärel suuremaid kaubahulki korraga teele panna ning seeläbi saatekuludelt säästa.

Hiina saadetiste tarneaeg varieerub üldjuhul pooleteisest nädalast kuni kahe kuuni.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.