Uudis

Hillar Teder lubab toetada Keskerakonda: me oleme ju koos kohtu all!

Hillar Teder ja Keskerakond said kõrvuti kriminaalkahtlustuse.Foto: Scanpix

Suurettevõtja ja praegu Tallinna sadama alale uut Porto Franco ärikeskust rajav erakondade püsirahastaja Hillar Teder ütleb, et veel pole keegi annetusi küsima tulnud. Kuid täitsa siiralt lubab ta seekord toetada Keskerakonda, kellega koos ta Savisaare korruptsiooniasjas kohtu all on.

“Ikka tuleb kedagi aidata. Kindlasti tuleb aidata Keskerakonda. Me oleme ju koos kohtu all ja neil peab advokaatide jaoks raha olema,” ütleb Teder kerge huumorinoodiga hääles.

Teder on tuntud erakondadele annetaja ja abistanud erinevaid parteisid aastate jooksul sadade tuhandete eurodega. Üldiselt, räägib ta, lähtub ta sellest, kas talle on mõni inimene ja tema tegevussuund sümpaatne.

“Mingi majandussuund. Näiteks, kui ma leian, et majandusminister on tubli ja tegeleb eksporditeemadega. Kui ma leian, et ei tegele, siis ma ei toeta neid ka,” ütleb ta ja lisab, et tegelikult pole tal ammu olnud põhjust kedagi toetada.

Tederi sõnul ei ole ta toetanud lihtsalt seetõttu, et keegi helistab ja küsib raha. “Rohkem on nii, et kui sa satud kellegagi kuskil käima, satud mingitesse suhetesse, oled koos mingis delegatsioonis, mis liiguvad. Kui sa näed, et keegi püüab ja toimetab õiges suunas, siis ikka ütled, et ma võiks ka toetada,” ütleb ta.

Tederi sõnul on erakondade rahaküsijad sel aastal veel vaiksed. “Ei ole keegi käinud lunimas, ei uutest ega vanadest praegu,” märgib ta.

“Ma arvan, et ju see pigem algab septembris. Praegu oli kogu aeg nii kuum ju ja nii kuumaga keegi ei julge helistada. Sa saad kiirelt “ei” kätte – keegi on kuskil paadi peal ja keegi on kuskil Otepääl järve ääres. See jätaks sellise mulje, et sa oled hädas. Ma arvan, et kuu aja pärast on pilt teine,” ennustab ta.

Ent nagu alguses märgitud – seekord on Tederil erakondade toetamise osas peale tavapäraste ka uued valikukriteeriumid.

“Lihtsad ja inimlikud. Kus nad raha saavad? Saavad riigieelarvest raha ja maksavad mingeid Savisaare protsessi arveid kinni. See ei sobi ju. Ma arvan, et teised protsessi osalised peaksid ikka toetama selles osas. Ma arvan, et sinna läheb ikka sadu tuhandeid, advokaadid on kallid,” ütleb ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.